Adana’nın imajı..


Bu makale 2018-04-04 18:28:42 eklenmiş ve 554 kez görüntülenmiştir.
Süreyya Uri

Tam da fuarların karnavalların yapıldığı bugünlerde hiç de istemediğimiz  olaylar yaşandı. İnternette dolaşan listeler, at eşek etiyle anılan restoranlar.. Asılsız da olsa, hiç bir resmi belgeye dayanmasa da, sinek küçük ama mide bulandırdı.

Dün ajanslara bir haber daha düştü.  Bir at arabasına yüklü olarak kesilmiş at ve eşek iskeletleri, bulundu.  Bunlar bulunanlar, ya bir de bulunamayanlar varsa? Tüketilenler, sağlığımızı tehdit edenler..

Bunu yapanlar hem Adana’nın imajını zedeliyor, hem de halk sağlığı ile oynuyor. Böyle bir manzara karşısında kuru da yaşın yanında yanıyor. Öyle ya vatandaş nasıl ayıracak, iyi ile kötüyü, dürüst ile sahtekarı.. Ayıramadığı için her ikisini de aynı kefeye koyup, aynı şekilde cezalandıracak ve belki bir süre kendisi de hayatından eti çıkaracak. Mutfağına hiç sokmayacak.

Bu haberler cezayı hiç hak etmeyen dürüst esnafı da olumsuz etkileyecek, belki adı kötü anılacak, ya da iş potansiyeli düşecek. İftira niteliğinde bir saldırı ile karşı karşıya gelecek.

Pekala bu olaylar nasıl önlenebilir?

İşte bunun için kafa yormamız gerekiyor. Bu noktada bir şeyler yapmamız gerekiyor. Halk sağlığını da bu kadar yakından ilgilendiren bu durum karşısında  yetkili kurumlar, sık sık, gizli olarak alınmış et numunelerini inceletip, sonuçlarını açık açık yayınlasalar. Böylece  hem iyiler, hem de kötüler ortaya çıkar.  Sağlığa aykırı iş yapanlar hakkında da ağır cezalar getirilse bana göre herkesin kafası rahat eder.   Hem restoranlar sağlıksız  etler kullanamazlar,  çünkü kontrollerin ne zaman kim tarafından yapılacağı belli değildir.

İnsanlar resmi kurumlardan gelen güvenilir sonuçları dikkate alırlar.  Üstelik  sadece bir kurum da yapmasın bu incelemeleri, Ayrı ayrı kurumlar birbirinden bağımsız biçimde aldığı numuneleri inceletip, sonuçlarını da yayınlasın.  Hem en kolayı hem de en güvenlisi bu değil mi sizce?...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri