MUHTEŞEM KARNAVAL
Mehmet Şükrü Köseoğlu

MUHTEŞEM KARNAVAL

Bu içerik 134 kez okundu.

 

Adana’dan bir karnaval geçti.

Hem de muhteşem bir karnaval.

Mevsimlerin en güzeli baharın ve baharın en güzel ayı Nisan ayının en güzel biçimde yaşandığı Adana’da Portakal Çiçeği mevsimidir.

Nisanda Adana müthiş güzel havasının yanında mis kokan çiçeklerin zamanıdır. Nisanda Adana’nın sokaklarında yürürken, rüzgarın ara ara taşıyıp getirdiği o muhteşem portakal çiçeği kokusunu günün 24 saati solar ve adeta kendinizden geçersiniz.

İşte bu güzel zamanda Adana’da muhteşem bir karnaval yaşandı. 6-8 Nisan tarihleri arasında bir Portakal Çiçeği Karnavalı daha sona erdi.

Bu yıl 6'ncısı gerçekleştirilen 'Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, yüz binlere hatta bir milyondan fazla insanın dostça, kardeşçe, renkli görüntülerle sona erdi.

Karnaval heyecanını yaşayanlar, kentin dört bir yanını adeta şölen alanına dönüştürdü. Bir yandan konserler, diğer yandan gösteriler derken günün 24 saati eğlence doruktaydı diyebiliriz.

Kebabın tüm kokusu o güzelim portakal çiçeği kokusuyla birlikte tüm Adana’yı sardı karnaval boyunca. Reçeli, tatlısı, kebabı derken portakal bin bir türlü şekliyle konuklara sunuldu.

İşin en güzeli tüm Adana karnavalına sahip çıkarak sonuna kadar etkinliklere katılıp, kentin hoş görüsünü dışarıdan gelen konuklara gösterdi. Çok şükür hiçbir aksilik de yaşanmadı.

Son olarak da güzel bir haber vermekte yarar var. Her geçen yıl karnavala olan ilginin artmasıyla birlikte, önümüzdeki yıl belki de karnaval etkinliklerini Nisan ayının tamamına yayacak gibi görünüyor.

Güzel bir karnaval daha sona erdi. Önümüzdeki yıl kutlanacak Portakal Çiçeği Karnavalını dört gözle bekliyoruz…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti