Genç çiftçiler geç kalmayın
ALİ AKDENİZ

Genç çiftçiler geç kalmayın

Bu içerik 88 kez okundu.

ALİ AKDENİZ

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak ve kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ projesi ön başvurular Nisan ayının 2’si itibariyle başladı.

Program kapsamında genç çiftçilere tam 30 Bin TL’ye kadar hibe desteği verilecek. Gençlerimiz ve ülke ekonomisine katkı için çok önemli olan program istihdam açısından da çok önemlidir.

Ayrıca gençlerimiz kendi işini kurma bağlamında da iyi bir fırsat yakalayabilirler. Tebliğin yayımlandığı 24 Mart 2018 itibariyle 18 yaşından gün almış, 41 yaşından gün almamış olanlar başvuru yapabilir. Diğer şartlar da internet sayfasından takip edilebilir.

Destekleme alanlarına bakacak olursak; büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesis yapımı ve hayvan alımı, Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesis yapımı ve hayvan alımı, Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, Kanatlı yetiştiriciliği ve tesis yapımı, İpekböceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı alanlarına destek verilecek.

Projelerle ilgili son başvurular 30 Nisan 2018 tarihine kadar yapılacak. Evet, Türkiye tarımının önemli bir bölgesi olan Çukurovalı genç çiftçilerimiz bu fırsatı kaçırmayın. En yakın Tarım, Gıda ve Hayvancılık il ve ya ilçe bürolarına başvurunuzu yapın.

Evet. Çukurovalılar geç kalmayın. Hem kendi işinizi kurma fırsatı, hem de ülke ekonomisine katkı sağlama fırsatı sizleri bekliyor. Kendi işinizin patronu olun…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti