hediye patlayan kutu

Bahar yorgunluğu…
Serhat Şanlı

Bahar yorgunluğu…

Bu içerik 131 kez okundu.

Bugünlerde hemen hemen hepimizin üzerinde bir ‘bahar yorgunluğu’ vardır.

Evet. Doğa uzun kış uykusundan uyandı. Peki, bir uyandık mı? Bahar ile birlikte uyanan doğa, beraberinde müthiş bir koku ve harika renklerini ortaya çıkarır. O mis kokular ve ortaya çıkan renkler hepimizin üzerinde ayrı ayrı etkiler bırakır.

Yorgunluk, halsizlik, üzerimize çöken ağırlık, sabahları uyanamama, çalışmama isteği gibi farkı farklı etkiler olabilir. Kimimizde canlanma, kimimizde tam tersi enerjisi tükenmiş halsizlik olabilir.

Uzmanlar ise sağlıklı beslenerek, üzerimizdeki bahar yorgunluğu ile mücadelede edebileceğimizi söylüyor. Burada en önemlisi de bol meyve ve sebze tüketmek. Hatta mevsimin sebzelerini tüketerek vitaminleri doğal haliyle almak bahar yorgunluğu ile mücadelede çok önemli diyorlar.

Tabi birde düzenli uyku çok önemlidir. Düzenli uyku zaten normal yaşamımızın en önemli bir parçasıdır. O nedenle mevsiminde değil her zaman düzenli uyumalıyız.

Kaliteli ve düzenli uyku kadar, spor yapmak da bahar yorgunluğunu azaltma açısından yararlı olacaktır. En azından havaların en güzel olduğu bu dönemde düzenli yürüyüşler yapabiliriz.

Evet. Bahar yorgunluğu hepimizin üzerinde. Güzel bahar ayları güzel yaşamak elinizde…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama