hediye patlayan kutu

Genç çiftçiler başvurular sona eriyor…
Serhat Şanlı

Genç çiftçiler başvurular sona eriyor…

Bu içerik 131 kez okundu.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak ve kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla 2016 yılında ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ projesi hayata geçirildi.

Bu yıl için Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçi 2018 projesi ile genç çiftçilere 30 Bin TL'ye kadar hibe desteği verilecek. İlk başvurular 1 Nisan itibariyle başladı ve 30 Nisanda da sona erecek.

Başvuru yapmayan genç çiftçilerimiz zaman tükeniyor. Önümüzdeki Pazartesi gününe kadar mutlaka gidip başvurunuzu yapın.

Bu yıl hayvansal üretime yönelik; büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği projeleri, küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği projeleri, Arı yetiştiriciliği ve bal üretimi projeleri, Arı sütü, ana arı, polen ve benzeri arı ürünleri üretimi projeleri, ipekböceği yetiştiriciliği projeleri, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği ve tesis yapımı projelerine destek verilecek.

Bitkisel üretime yönelik de kapama meyve bahçesi tesisi projeleri, Fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği projeleri, Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği projeleri, çok yıllık yem bitkisi yetiştiriciliği projeleri, kültür mantarı üretimi ve tesis yapımı projelerine destek veriliyor.

Ayrıca bu yıl yöresel ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik; çok Yıllık Tıbbi ve Aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi konulu projeler, coğrafi işaretli, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretimde destek kapsamında yer alıyor.

Ülkemizin tarımının önemli bir bölgesi olan Çukurovalı genç çiftçilerimiz bu fırsatı kaçırmayın. En yakın Tarım, Gıda ve Hayvancılık il ve ya ilçe bürolarına başvurunuzu yapın. Bu hem kendi işinizi kurma fırsatı, hem de ülke ekonomisine katkı sağlama imkânı veriyor.

Unutmayın son başvuru tarihi 30 Nisan 2018…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama