Genç çiftçiler başvurular sona eriyor…


Bu makale 2018-04-24 18:16:57 eklenmiş ve 269 kez görüntülenmiştir.
Serhat Şanlı


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak ve kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla 2016 yılında ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ projesi hayata geçirildi.

Bu yıl için Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçi 2018 projesi ile genç çiftçilere 30 Bin TL'ye kadar hibe desteği verilecek. İlk başvurular 1 Nisan itibariyle başladı ve 30 Nisanda da sona erecek.

Başvuru yapmayan genç çiftçilerimiz zaman tükeniyor. Önümüzdeki Pazartesi gününe kadar mutlaka gidip başvurunuzu yapın.

Bu yıl hayvansal üretime yönelik; büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği projeleri, küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği projeleri, Arı yetiştiriciliği ve bal üretimi projeleri, Arı sütü, ana arı, polen ve benzeri arı ürünleri üretimi projeleri, ipekböceği yetiştiriciliği projeleri, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği ve tesis yapımı projelerine destek verilecek.

Bitkisel üretime yönelik de kapama meyve bahçesi tesisi projeleri, Fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği projeleri, Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği projeleri, çok yıllık yem bitkisi yetiştiriciliği projeleri, kültür mantarı üretimi ve tesis yapımı projelerine destek veriliyor.

Ayrıca bu yıl yöresel ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik; çok Yıllık Tıbbi ve Aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi konulu projeler, coğrafi işaretli, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretimde destek kapsamında yer alıyor.

Ülkemizin tarımının önemli bir bölgesi olan Çukurovalı genç çiftçilerimiz bu fırsatı kaçırmayın. En yakın Tarım, Gıda ve Hayvancılık il ve ya ilçe bürolarına başvurunuzu yapın. Bu hem kendi işinizi kurma fırsatı, hem de ülke ekonomisine katkı sağlama imkânı veriyor.

Unutmayın son başvuru tarihi 30 Nisan 2018…

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri