hediye patlayan kutu

Altın
Serhat Şanlı

Altın

Bu içerik 117 kez okundu.

Eskiden para yerine kullanılan altın, insanoğlunun varoluşundan beri hep değerini korumuştur. Eskiden para yerine kullanılan altın, günümüzde dekor olarak çok tercih edilmesinin yanında en iyi yatırım aracı olarak da kullanılıyor.

İyi bir gelecek, rahat bir yaşam için herkes kazancının bir kısmını bir kenara koyar. Kimi emlak, kimi bankada, kimi de altın alarak birikimlerini çeşitli yatırım araçları ile değerlendirir.

Ancak son yıllarda en iyi yatırım aracı olarak altın ön plana çıkmaya başladı. Hiçbir zaman değerini yitirmeyen altın, zor günlerin kurtarıcısı oldu.

Bilezik, zincir, takı, gram altın, halkımızın vazgeçemediği birikim aracı olarak hep değerini koruyor. Çünkü her ne kadar dünyada ekonomik ve siyasi çalkalanmalardan etkilense de altın, tüm insanlık tarafından benimsenmiş ve daima güvenli liman olarak görülmüştür.

Döviz ve banka faizleri, emlak gibi yatırım araçları dönem dönem büyük durgunluklar sergiler. Ancak altın durgun dönemler de bile değerinin çok altına düşmez.

Her ne kadar altın fiyatı artsa veya azalsa da halkın altına ilgisi hiçbir zaman değişmiyor. Zaten özellikle belirsiz dönemlerde altın talebi bunun en önemli kanıtıdır diyebiliriz. Her ne kadar kimi zaman düşüş ve çıkışlar olsa da, hiçbir zaman günün şartlarındaki değerini korumuştur ve korumaya da devam edecektir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama