hediye patlayan kutu

Lütfen Adana için bunları yapmayın
Süreyya Uri

Lütfen Adana için bunları yapmayın

Bu içerik 137 kez okundu.

Adana  karnavalı, festivalleri ve fuarlarıyla ön plana çıkan bir kent artık. Bu etkinlikler Adana’nın kültürüyle entegre olup, ekonomisine de katkı sağlıyor.

Adana bu etkinliklere ev sahipliği yaparken, konuklarını da iyi ağırlamalı, hayal kırıklığına uğratmamalı. Onları diğer bir etkinlikte buluşabilmek için motive etmeli, çekmeli, onların bir başka etkinliğe katılmak için heyecan duymasını sağlamalı. Her yeni etkinlik yenilikler sunmalı, katılımcılar heyecanlanmalı. Bu sorumluluk duygusuyla hareket etmeli fuarları düzenleyen şirketler. Aksi halde bütün bu etkinlikler rutine bağlanır, heyecan biter, Adana’ya da kocaman bir hayal kırıklığı kalır.

Durup durduk yerde neden mi yazdım şimdi bunları? Çünkü ben 24-29 Nisan tarihlerinde düzenlenen Otoshow Fuarında çok şaşırdım doğrusu. Gördüklerim beni hayrete düşürdü. Gidenlerin de belki dikkatini çekmiştir. Otoshow fuarında vileda tanıtımı ve satışı yapan bir stand gördüm. Evet bildiğiniz vileda, hani evlerimizde kullanıp yerleri sildiğimiz. Yalnız bunun marka ismini hatırlamıyorum. Tek parça, vileda gibi, kovası falan da yok. Çok şaşırdım doğrusu.  Bu fuarda bunun ne işi var diye çok şaşırdım. Yere ketçap döküp, “Bakın nasıl temizliyor? Evinizde dökülse böyle silip banyoya kadar gitseniz her yer su olur, bunda bir damla su dökülmez yerlere” diye reklam içeren sözcüklerle tanıtım yapıyor Otoshow fuarına katılanlara. Fiyatı da 30 lira, çift alırsan 50 liraya da veriyor.

Sadece bu mu şaşırtan durum. Aynı standa çeşit çeşit bıçak da koymuşlardı. Mutfakta kullandığımız bıçaklar. Şaşkınlığımı gizleyemedim. Dayanamadım sordum “Bu Otoshow fuarı ile bunların alakası ne?” diye. Aldığım cevap gayet netti doğrusu. ”Siz evinizde ekmeği neyle kesiyorsunuz?” dedi stant sahibi.  Ben cevabımı aldım da o benim ne demek istediğimi anlayamadı bir türlü.

Ha gelirken de yolumun üzerinde temizlik ürünleri satan bir firmada aynı ürünü gördüm, hani o 30 liralık  ürünü, merak edip sordum 5 liraymış..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama