hediye patlayan kutu

Başarılı öğretmenler ve öğrenciler
BAYRAM BULUT

Başarılı öğretmenler ve öğrenciler

Bu içerik 189 kez okundu.

Kentin güneyinde kalmış ismini bile duyduğunuz da, “böyle okullar var mı?” diyebileceğiniz gözden ırak okullar bulunuyor. Tabi ki insanların bilmediği bu okullarda yetişen öğrencilerin başarısı gerçekten göz kamaştırıyor. Başarılı çalışmalar sergileyen ve kentin güneyinde bulunan bu okullardan bir tanesi de Gülbahçe Mahallesi’nde bulunan Uçakalanı Ortaokulu. Uçakalanı Ortaokulu diyince bu okulun Uçak Mahallesi diye bir mahallede olabileceği ilk olarak akla geliyor. Ki kime sorduysam genelde, “Şakirpaşa Uçak Mahallesi’ndedir bu okul” cevabını aldım.

Bu okulumuzda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirilecekti. Daha önce ismini bile duymadığım bu okula gitmek için yola çıktım. Arabamın navigasyonunu da açarak okulun ismini yazdım. Navigasyon bile beni Şakirpaşa Uçak Mahallesi’ne götürdü beni. Mahallede bulunan esnaflara, vatandaşlara ve hatta belediye temizlik görevlilerine bile sorduğumda, bu okulun ismini bile ilk kez duyduklarını söylediler. Burada okulu bulamadıktan sonra okulun iletişim numarasını bulup aradım ve okulun tam yerini telefonda ki kişi bana konum attı. Okulu öyle bulabildim.

Okul Şakirpaşa Mahallesi’nin hemen yanında bulunan Gülbahçe Mahallesi sınırları içerisinde yer alıyordu. Bulunduğu yer yerleşim yerinin sonundaydı. Gerçekten dışarıdan bakıldığında bile güzel bir görüntüye sahipti. Okulun içerisine gittim ve TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını bir gazeteci olarak izledim. Okul idaresi, öğretmenleri ve öğrencileri ile tanıştım. Gerçekten başarılı öğrencilerin bulunduğu bir okul olduğunu gördüm bu okulumuzun.

Yapılan proje çalışmalarıyla genç öğretmen arkadaşlarımız, öğrencileriyle önemli işlere gerçekten imza atmışlar. Öğretmenlerin danışmanlık yaptıkları projelerde bile yine öğrencilerin nasıl daha başarılı olur mantığı ile yola çıktıklarını gördüm. Gerçekten iki proje gözüme takıldı. Bunlardan bir tanesi beden eğitimi dersinde aynı zamanda oyun oynayarak çocukların çarpım tablosunda eksik oldukları yerleri öğrenmeleri, bir diğeri ise, resimli anlatımla öğrencilerin İngilizce öğrenmelerini sağlamalarıydı tabiî ki. Gerçekten çok güzel ve çok başarılı çalışmaların başarılı öğrenciler eliyle vücut bulduğu  projeler ortaya çıktı. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama