hediye patlayan kutu

Yaşlılarımız mutlu
BAYRAM BULUT

Yaşlılarımız mutlu

Bu içerik 111 kez okundu.

Son dönemde hükümetin emeklilere yönelik yaptığı çalışmalar gerçekten herkes tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Ama beni en çok sevindiren normal emeklilerden ziyade 65 yaş üstü yaşlılık maaşı alan vatandaşlar oldu.

Yardıma muhtaç, her hangi bir geliri olmayan vatandaşlarımız alıyorlar bu maaşı. En son haberlerde okuduğum bilgilere göre, yaşlılık maaşını 3 aylık olarak 797 Türk Lira olarak alan yaşlılar, artık, 3 ayın sonunda 1500 Türk Lirası alacaklar.

Daha önce ise, alınan yaşlılık maaşı 797 Türk Lirasıydı. Bu para gerçekten içerisinde bulunduğumuz mevcut koşullarda hiçbir şekilde geçinilemeyecek bir ücretti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri bu durumu görmüş alacak ki böyle bir girişimde bulundular.

 Emeği geçenleri gerçekten kutluyorum.  Yaşlılarımız başımızın tacıdır. Onlara sahip çıkmak hem vatandaş olarak her birimizin, hem de devletimizin boyun borcudur. İnsanları kaderlerine tek etmek zaten dinimizde de yoktur.

Bu yaşlılık maaşını alan çevremdeki insanlarla konuştuğumda, aldıkları paranın 750 Türk Lirası gibi bir rakam olduğunu söylemişlerdi. Kirada oturanların 3 aylık kira parasını bile bu paranın karşılamadığını söyleyen yaşlılarımız maaşların artmasını istiyorlardı.

Bu istekleri yerine geldi. Yaşlılarımızda artık mutlular. Aldıkları maaş neredeyse iki katına kadar çıktı çünkü.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama