hediye patlayan kutu

Güzergah güncellendi…
ALİ AKDENİZ

Güzergah güncellendi…

Bu içerik 109 kez okundu.

Evet. Mısır Çarşısı esnafı bu aralar mutlu…

Geçtiğimiz Ocak ayında Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME), kent içi trafiğini rahatlatmak için çarşı merkezindeki 5 caddeyi ‘tek yön’ olarak düzenlemişti.

Yapılan düzenleme ile kenti içinde sık sık trafik yoğunluğu nedeniyle vatandaşları adeta çileden çıkaran karmaşanın yaşandığı Abidinpaşa, Kızılay, Ali Münif Yeğenağa, İnönü ve Sefa Özler caddelerinde tek yön uygulanmasına geçildi. Bunun yanında Adanalılar tarafından çok fazla tercih edilen, kuyumcuların yoğunlukta olduğu Cemal Gürsel ve Çakmak caddeleri de belediye otobüsü, özel halk otobüsü ve dolmuş geçişine kapatılmıştı.

Yapıla değişiklik gerçekten de işe yaradı. Özellikle en fazla trafik yoğunluğunun olduğu Özler Caddesi insanların en gitmek istediği bir yerdi.

Ayrıca Çakmak Caddesi, dar kaldırımlarından dolayı insanların yol ortasında yürüdüğü, sık sık kaza tehlikesi yaşadığı bir caddeydi.

Yapılan düzenleme ile çarşı trafiğinin rahatladığını gördük. İyi ve yerinde bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz. Ancak aradan geçen 4 aylık sürece rağmen özellikle Büyük Postane civarında yoğunluğu görebiliyoruz. Tabi genelde yaşanan olumlu duruma bakacak olursak bu sorun da muhtemelen ileride çözülecektir.

Evet. Ocak ayındaki güzergah değişikliği nedeniyle en fazla tepkiyi Mısır Çarşısı esnafı vermişti. Mısır Çarşısı esnafının sesine kulak verildi ve nihayetinde 7 Mayıs itibariyle Anadolu, Yamaçlı, Seyhan Çukobirlik ve Meydan dolmuşları yeniden Mısır Çarşısı önünden geçmeye başladı.

Esnafımız için gerçekten güzel bir gelişme diyebiliriz. Çünkü Mısır Çarşısı’nda binlerce esnaf geçimini sağlıyor. İçerisine ailelerini de eklersek belki on binleri bulur. Sonuçta her şey insanlar içindir. Bir değişiklik söz konusu olduğunda herkesi düşünmek gerekiyor.

Evet. Güzergâhta iyi bir güncelleme yapıldı. Hayırlı olsun….

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama