TEBRİKLER 62 KAHRAMANA!
ZEKERİYA ŞAHİN

TEBRİKLER 62 KAHRAMANA!

Bu içerik 28 kez okundu.
Reklam

Bereketli topraklara sahip olan güzel Türkiye’mizin içeride ve dışarıda düşmanları ne kadar olursa olsun, birlik ve beraberlik sayesinde hainlerin planları her zaman suyun dibini boylamıştır. Cesaret ve samimiyetle birbirine el verilmesi başarıyı getiriyor.

Türkiye’de engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması amacıyla güzel ve anlamlı projeler de hayata geçiriliyor. Meslektaşımız Gazeteci Murat Yıldırım ile Artı Eğitim Gönülleri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Engel Olma Destek Ol” sloganıyla bir defile düzenlemiş. Hayata bağlanmayı amaçlayan, “Onların da yetenekleri var. Ve biz onların ortaya çıkmasına destek olalım.” düşüncesiyle 30 kadın, 12 iş adamı ve 20 engelli kardeşimiz gönüllülük esasına dayanarak ve “Farkındalık” yaratmak amacıyla çıktıkları podyumda cesaretlerini ortaya koyarak neleri başarabileceklerini ortaya koydular.

Destek alarak ve alkışlar arasında defilede geleceğe dair en anlamlı adımlarını atan, sıkılmadan ve “Bize bir şey derler mi?” sorusuna hiç takılmadan yürüdüler. El ele tutuşup yürüdüler, kızlarımızla, erkeklerimizle...

Hayatta güzel şeyler de oluyor işte. Hır gür içinde olmak, ince hesaplar içine dalmak, insanları hırpalamak, yalan dolan işlerine dalmak ne kazandırır ki? Bir gün gelecek hesap sorulmayacak mı?

Bu soruların en güzel yanıtını Gazeteci Murat Yıldırım ile Artı Eğitim Gönülleri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği defileye katılan 30 kadın, 12 iş adamı ve 20 engelli kardeşimiz verdi. Dayanışmayla, el uzatılarak, samimiyetle, art niyet olmaksızın ve sadece “Bakınız nefes aldığınız bu dünyada, ekmek yediğiniz, su içtiğiniz bu topraklarda bizler de yaşıyoruz. Bize engel olmayın.” mesajı ne kadar anlamlı.

62 kahramanı tebrik ediyorum.

Defileyi destekleyenleri kutluyorum.

Evet her şey insan için. İnsanların daha iyi bir yaşam sürmesi için. Bize düşen engelliye acımak değil, onlara yardımcı olmak ve onlara engel olmamaktır.

Unutmayalım ki herkes engelli adayıdır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi