Sağlıkta sorunsuz Adana…


Bu makale 2018-05-24 18:07:05 eklenmiş ve 639 kez görüntülenmiştir.
Serhat Şanlı


İnsanlar için sağlık her zaman en önemli konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanın sağlığı yerinde olmasa, hiçbir şeyden zevk alamaz ve hayatı adeta kâbus olur.

Adana ilimiz sağlık açısından şimdiye pek bir sorun yaşamadı. Şehir Hastanesi yapıldığında vatandaşların en büyük şikayeti kentin dört bir yanından hastaneye ulaşma sorunu, hastaneye giden yolların durumu ve yaşanacak yoğunluk sorunuydu.

Ancak geçtiğimiz gün Adana valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, müjdeli haberi vererek sağlık yönünden büyük bir atılım yapıldığını söyledi. Gerçekten de tüm Adanalılar bu müjdeli haberi dört gözle bekliyordu.

Peki! Neydi müjdeli haber?

Evet. Birincisi hep geri planda kalan ve düşük gelirli ailelerin yaşadığı Adana’nın Güney bölgesine iki hastane yapılacak. Ayrıca bu bölgede yaklaşık 450 bin vatandaşımız yaşamaktadır.

Bu hastanelerden Yüreğir İlçesi’nde yapılacak olan, Karataş yolu üzerinde eski Adana Devlet Hastanesi’nin bulunduğu yerdir. O alanda 100 yatak kapasiteli ‘Güney Yüreğir Devlet Hastanesi’ yapılacak.  Hastane 28 poliklinik, 13 yoğun bakım yatağı, 4 ameliyathane, 38 tek yataklı servis odası, 18 iki yataklı servis odası ve acil servisi ile hizmet verecek.

Seyhan’da yapılacak olan da Mersin yolu üzerinde eski Karayolları Muayene İstasyonu’nun bulunduğu arsa alanına yapılacak. Bu hastane de 150 yatak kapasiteli Güney Seyhan Devlet Hastanesi olacak. Hastane 35 bin m² toplam kapalı alanda 42 polikliniği, 22 yoğun bakım yatağı, 5 ameliyathanesi, 50 tek yataklı servis odası, 34 iki yataklı servis odası ve acil servisi ile hizmet verecek. 

Ayrıca daha önce hizmet veren devlet hastaneleri gerekli bakım ve onarılmaları yapılarak yeni isimleri ile yeniden hizmete açıldı. Bunlar; Seyhan Uygulama Hastanesi’nin ismi Çukurova Devlet Hastanesi olarak değiştirildi. Çukurova Devlet Hastanesi; Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Seyhan Uygulama Merkezi binasında 250 yataklı olarak Acil, Yoğun Bakım, Yataklı Servis Hizmeti, Laboratuvar ve Görüntüleme Hizmetleri ile birlikte tam teşekküllü hastane olarak sağlık hizmeti vermeye başladı.

Seyhan Devlet Hastanesi; Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastane ’sinin aynı yerleşkede bulunan yeni yapılan 300 Yataklı Ek Binasına taşındı. 125 Yataklı Marsa Kadın Doğum Yerleşkesi, 100 Yataklı Meydan Çocuk Hastanesi Yerleşkesi ve 50 Yataklı Baraj Yolu Ek Hizmet Binası (Eski Askeri Hastane) olmak üzere toplam 575 yatak kapasitesi ile tam teşekküllü olarak sağlık hizmeti vermeye başladı.

Ayrıca TOKİ Numune Hastanesi’nin adı Yüreğir Devlet Hastanesi olarak değişti. Yüreğir Devlet Hastanesi; 301 yataklı Adana Devlet Hastanesi Toki Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinden boşaltılan binaya, yatak artışına gidilerek 400 Yataklı Yüreğir Devlet Hastanesi olarak hizmet vercek. Haziran ayında taşınma işlemi tamamlanarak tam kapasite ile hizmet verecek.

Tüm bunların yanında ilçelerde de sağlık alanında çalışmalar hızla devam ediyor. Bu ayın sonunda Aladağ Devlet Hastanesi hizmete açılacak. Ceyhan Devlet Hastanesi yapımı devam ediyor.

Evet. Bu çalışmalar tüm vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanacaktır. Sağlık açısından sorunsuz bir kent olacağımıza inanıyorum. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimizi gönderiyoruz…

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri