Adana’mıza hayırlı olsun
Süreyya Uri

Adana’mıza hayırlı olsun

Bu içerik 88 kez okundu.

Önceki gün Adanalı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu’nu tanıdık. Ak Parti Adana’dan birinci sırada milletvekili  adayı oldu. 24 Haziran seçimlerine hazırlanmak, seçmenleriyle ve parti teşkilatıyla daha yakından tanışmak için Adana’ya geldi. Parti teşkilatını ziyaret etti, aday tanıtım toplantısına katıldı, kendisini anlattı. 

Biz de böylece ilk kez Sayın Bakanımızı bu kadar yakından tanıma fırsatı bulduk.

Genç, dinamik, yerinde durmayan, geldiği andan itibaren programı dolu dolu olan bir bakan. Sadece programı değil, kendisi de dolu dolu. Kendinden emin vakur bir duruşu var.  Makam, mevki peşinde değil, bunların geçici olduğunun bilincinde. Bu yüzden daha çok hizmet peşinde... Kadın oluşu da beni ayrıca sevindirdi doğrusu. Artık Adana’da daha sık olacak,  dolayısıyla da Adana’nın sorunlarıyla daha yakından ilgilenecek hissi uyandırdı bende.

Mecliste çok güzel bir projeye imza attı. bence adını tarihe yazdırdı bu çalışmasıyla. Taşerona kadro verdirdi. Yıllarca taşeronda hiç bir sosyal güvencesi olmadan, her yıl girdi-çıktı sistemiyle çalıştırılan binlerce çalışan, kadroya geçti ve sosyal güvence kazandı. Bu öyle kolay başarılabilecek bir iş değil.  Kendisiyle bir Adanalı olarak büyük gurur duyuyoruz.

 

Şimdi Adanalı kendisinden daha fazlasını bekliyor. Taşerondan kadroya geçen işçiler arasında emekli olanlar yeniden işe başlayamadı. İlk bakışta sanki onların çalışması doğru değilmiş gibi görünse de emekli maaşıyla geçinemeyen emekli çalışmak zorunda olduğunu belirtip sorunlarına çözüm bekliyor.

 

Sayın Bakanımız 24 Haziran’dan sonra Adana’nın Milletvekili olacak, Adana’nın Ankara’daki vekili. Ama Adanalı sadece vekili olmasını değil, avukatı olmasını istiyor, Adana’yı savunmasını,  yatırımları Adana’ya kaydırmasını, işsizlikle etkin mücadele etmek için, kadın istihdamının artırılması için projeler geliştirmesini bekliyor ayrıca Adanalı.   

Sayın bakanımız Adana’nın sorunlarını zaten çok iyi biliyor,  Adana’yı yakından tanıyor, çünkü o bir Adanalı.  Adana’da doğmuş, üniversiteye kadar Adana’da okumuş, üniversiteyi okumak için Adana’dan ayrılmak zorunda kalmış, ancak aile burada olduğu için bağlarını hiç koparmamış. Baktığınızda kendinin de tabiriyle “Has Adanalı” o.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti