hediye patlayan kutu

Kavurucu sıcaklar başladı…
Serhat Şanlı

Kavurucu sıcaklar başladı…

Bu içerik 137 kez okundu.


Bu yıl mevsimlerde bir anormallik var gibi. Tabi bunu yaşadığımız Adana için söylüyorum. Çünkü ne kış mevsimini kış gibi yaşadık. Ne de baharı bahar gibi.

Hani derler ya; ‘Adana’da iki mevsim vardır. Biri Kış, diğeri Yaz’ Aslında yalan da değil söylenenler. Ancak bu yıl gerçekten kış ayları gayet ılık geçti. Öyle dondurucu sıcakları görmedik. Zaten Şubat ayı bile bahar havasında geçti.

Şimdi bahar mevsiminin son ayı olan Mayıs’tayız. Ancak Mayıs ayı, yaz aylarını aratmıyor. Sıcaklar aldı başını gidiyor. Hafta sonu parktaki termometrede sıcaklık 41 dereceyi gösteriyordu. Ramazan ayı içerisinde olmamızın da etkisi ile sokaklar, parklar adeta bomboştu.

Mayıs ayı bitmek üzere ve şöyle baktığımızda tüm yurtta görülmemiş bir mevsim yaşanıyor diyebiliriz. Ülkemizin bazı bölgelerinde kısa süreli de olsa yağan yağmurlar adeta felakete yol açıyor. Bazen 15 dakika gibi kısa süren yağmurlar bile büyük hasarlar veriyor.

Hani derler ya; her şey zamanında güzeldir. Gerçekten çok doğru söylenmiş bir söz. Kışın yağacak kar ve ya yağmurlar nedense zarar vermiyor. Çünkü dozunda yağıyor. Bugünlerde birden bastıran ve sel oluşturan yağışlar gibi yağmıyor.

Adana’da ise biz adeta yaz mevsimindeymişiz gibi kavurucu sıcakları yaşıyoruz. Şimdi böyle ise demek ki bu yaz iyice kavrulacağız. Bu aşırı sıcaklarda birde Ramazan ayındayız ki, çok dikkat etmeliyiz. Özellikle çocuklara ve yaşlılara dikkat edelim. Su tüketimine önem verelim. Aşırı güneşte kalmamaya dikkat edelim.

Evet. Adananın bunaltıcı sıcakları başladı. Lütfen dikkatli olalım…

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama