hediye patlayan kutu

Bayat ekmekle stres atın
BAYRAM BULUT

Bayat ekmekle stres atın

Bu içerik 124 kez okundu.

Bayatlamış ekmeklerinizi çöp atmayın, martılara, karabataklara, ördeklere verin. Böylece hem stres atın hem de hayvanların karnını doyurmuş olun. Gerçekten bu konuda çok ciddiyim.

Evde bayatlamış artık yenilemeyecek duruma gelen ekmekleri bir poşet içerisinde topladım önce. Ki, elimden geldiği kadar bize yetecek kadar ekmek almaya özen gösteren biriyim.

İsrafı da hiç sevmem. Ama insanız sonuçta, bazen ekmeklerimiz artıyor. Artan ekmekler bayatlayıp yiyilemeyecek duruma geldiğinde, az öncede söylediğim gibi onları önce güneşte tamamen kurutup, daha sonra poşetin içerisine katıyorum. 

Ekmeklerim birikiyor ve hayvan besleyen arkadaşlarıma götürüyorum bu ekmekleri. Yine bir gün ekmekler biriktiğinde bu ekmekleri aynı yollu izleyerek poşetlere doldurdum.

Aracımın bagajına kattım. Arkadaşıma götürecektim. Çünkü onun hayvanları vardı. Fakat yeri biraz ters olduğundan bir türlü gidemedim. Ekmekler öylece araçta kaldı.

Bir gün Dilberler Sekisi’nin bulunduğu Seyhan Nehri Kenarı’na gittim. Burada çok sayıda kuş türü, ördek ve karabatakları gördüm. Aklıma bagajdaki ekmekler geldi.

Hemen bu ekmekleri çıkarttım ve suya atmaya başladım. Tüm hayvanlar bulunduğum yere gelerek attığım ekmekten nasiplenmeye çalıştı. Allah’tan ki ekmek baya fazlaydı da hepsine yetti.

Hem hayvanların karnı doydu, hem de ben o hayvanları beslerken gerçekten stres atıp kafa dağıtım. O güzel duyguyu herkesin tatmasını isterim.

Bu yöntemle hem ekmeklerinizi çöpe atmamış oluyorsunuz, hem de kendinize bir iyilik yaparak güzel vakit geçiriyorsunuz. Herkese bunu tavsiye ederim. Ekmeklerinizi çöpe atacağınıza, hayvanlara atın diyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama