CÜNEYT KURT FOTOĞRAF SERGİSİ


Bu makale 2018-06-04 19:41:17 eklenmiş ve 501 kez görüntülenmiştir.
Mehmet Demirel Babacanoğlu

Hatay Üniversitesi’nde öğretim üyesi Cüneyt Kurt  29.05.2018 günü AÇS’de Antakya’da çektiği sanat fotoğraflarını sergiledi. 

Özetle şöyle dedi:

Sergide yer alan fotoğraflar 2005 yılından beri çektiğim fotoğraflardır. Aslen Manisalı olup Antakya’da yaşamaktayım. Antakya’nın caddelerini, sokaklarını fotoğraflayarak oluşturduğum yapıtlar sanatsal dışavurumu yansıtmaktadır.

Şimdi  söz konusu fotoğraflara birlikte bakalım. Fotoğraflar Antakya eski evlerini, caddelerini, sokaklarını  göstermektedir. Sanatçı böylece Antakya’ın kültürel  mimari yapısını anlatmaktadır.

Fotoğraflarda mavi yeşil, sarı  sıcak  renklerin tonlarını görüyoruz. Eski taş, ahşaptan yapılı tek, iki ya da üç katlı evler bunlar. Daha çok sofalara, balkonlara yer verilmiş. Even içi dışı kültürel bakımdan değerlendirilmiş.  Yaşantının dışa vurumu verilmiş. Mimari yapının sanatsal görüntüsü ustalıkla sunulmuş.

Geniş sofalar veya balkonlar demir kafeslerle kapatılmış…  Sözgelimi karşımda duran sofalı ev mavi yeşil karışımı bir renkle betimlenmiş. Yanındaki ev ise sarı siyah renkle…

Bu da bir kule, kenti simgeliyor. Yanında üç katlı caddeye bakan, kesme taş yapılı antik bir ev. Altında dükkanlar sıralanmış,  üstü ev ya da otel olmalı…

Sütunlu bir yapının giriş kapısı üstü kesme taş kemerle bağlanmış. Bitişiğinde sarmaşık ya da bir ağaç çeşidi, defne de olabilir. Diğer yapılarda da  kent algısı sürüyor.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri