hediye patlayan kutu

Sıcak hava ve trafik
BAYRAM BULUT

Sıcak hava ve trafik

Bu içerik 96 kez okundu.

Hava sıcak, trafik korkunç bir durumda. Sürücüler isyan ediyor. Bazı taksiciler adeta trafik canavarı olacak şekilde araç kullanıyor ve hem yolcularının, hem de diğer sürücülerin hayatlarını tehlikeye atıyor.

Bunların yaşandığı yer tabiî ki Adana. Gazipaşa Mahallesi sulama kanalının bulunduğu alandan, Atatürk Caddesine bağlanan Şehit Mustafa Sarı Alt Geçidi’nin olduğu güzergah.

Bu alandan Atatürk Caddesi’ne gelene kadar tam 20 dakika geçti. Yürüme mesafesi 10 dakika olan mesafeyi trafik nedeniyle tam 20 dakika da gelebildim.

Nedeni bilinmeyen bir yoğun trafik var. Hem de öğle saat 14:30 sularında. Trafik tam ilerlemeye başladığında ters yöne girmiş bir taksici aniden önünüze direksiyonu kırabiliyor.

 20 dakikalık süre içerisinde 5’ten fazla taksi sürücüsünün ters yöne girdikleri ve karşı yönden gelen araçlarla çarpışmamak için aniden araçların önüne direksiyonlarını kırdıklarını gördüm.

 İşin kötü yanı bu kendini bilmez sürücülerin taksilerinin içerisinde birde yolcular mevcut. Bu yolcuların hayatlarını hiçe sayıyorlar.

Kendi hayatlarını hiçe saymalarını söylemiyorum bile. Diğer sürücü ve yolcularında hayatlarını da hiçe sayıyorlar.  Bu kişilere artık Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin bir dur demesi gerekiyor.

Yazık gerçekten. Zaten hava aşırı sıcak. İnsanlar sıcaktan araçlarının içerisinde yanmış bir halde yolculuk ederken birde bunlarla uğraşması gerçekten çok kötü.

Kentin trafiğini rahatlatmak için sözde projeler yapılıyor ama hala trafik rahatlamış değil. Daha önceki Adana Büyükşehir Belediye başkan vekilinin hazırlatmış olduğu projede bulvar olarak tasarlanan Gazipaşa Mahallesi’ndeki bu alan seçimlerin ardından ne bulvar oldu. Nede trafiği rahatladı.

Umarım bu alana bir çözüm bulurda trafik rahatlar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama