Trafik kurallarına uyalım…
Mehmet Şükrü Köseoğlu

Trafik kurallarına uyalım…

Bu içerik 13 kez okundu.
Reklam


Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte tatil sezonu da başlamış oldu. Hem okulların tatile girmesi, yaz tatili ve diğer yandan Ramazan Bayramı derken birçok insan yollara çıkmaya başladı. Kimileri de yola çıkmak için hazırlık yapıyordur.

Hal böyle olunca da ister istemez yollarda müthiş bir trafik yoğunluğu olacak gibi görünüyor. Yollar araçlar ile dolacak. Ülkenin dört bir yanında yaşanacak olan bu araç hareketliliği, yollarda aşırı yoğunluk oluşturacak.

Her tatil döneminde sık sık trafik kazları hakkında uyarılar yapılır. Ancak maalesef üzücü haberler eksik olmaz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kazaların en büyük nedeni dikkatsizlikten meydana geliyor. Dikkatsizlikten sonra da aşırı hız, emniyet kemeri takmamak ve uzun yola gidenlerde uykusuzluk, araç bakımlarının yapılmaması gibi nedenleri sıralamak mümkün.

Evet. Uzun bir tatil dönemine girdik. Sık sık yollarda olacaksınız. Yanınızda çoluk-çocuk bütün aileniz olacak. Lütfen dikkatli olun. Araçlarınızın bakımını mutlaka yapın. Hız yapmaktan kesinlikle kaçının. Uykusuz kalmayın. Acele etmeyin.

Trafik kurallarına uyalım. Trafikte uysal davranalım. En ufak bir hatanın nelere mal olacağını düşünelim.

Lütfen daha duyarlı olalım. İyi tatiller. İyi bayramlar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muhtar maaşı ihtiyaç sahiplerine
Muhtar maaşı ihtiyaç sahiplerine
Ulusal Cerrahi Onkoloji Sempozyumunun ilki Adana’da yapıldı
Ulusal Cerrahi Onkoloji Sempozyumunun ilki Adana’da yapıldı