İlginç kaza
BAYRAM BULUT

İlginç kaza

Bu içerik 5 kez okundu.
Reklam

Ramazan Bayramı’nın ilk günü sabah saatlerinde trafik kazası sesiyle uyandım. İki aracın çarpışmasıyla öyle şiddetli bir ses çıktı ki, gerçekten insanı ürkütücü bir sesti bu.

Kalkıp baktığımda bir belediye otobüsü gördüm. Otobüse yandan çarpmış birde otomobil vardı. Otobüsün ön lastiğinin bulunduğu alana çarpar araç kullanılamaz hale gelmiş ve içerisinde sürücü yaralanmıştı ve hastaneye kaldırılmıştı.

 Gerçekten çok ilginç bir kaza oldu bu. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Şehit Komiser Mustafa Sarı alt geçidi önündeki kavşakta yıllardır kazalar meydana gelir.

Sürücülerin dikkatsizlikleri, kural tanımazlıkları ve aceleci davranmaları nedeniyle meydana gelen bu kazaların maalesef önüne geçilemiyor.

Neden ilginç bir kaza derseniz. Otobüsün ön jantına otomobil çarpmıştı. Otomobil hurdaya dönerken, otobüste ise, ufak tefek hasar mevcuttu.

Gerçekten ilginç bir kaza oldu. Otobüsün içerisinde yolcularında bulunduğu otobüsü resmen Allah korudu. Artık bu yolu kullanan tüm sürücülere sesleniyorum. Lütfen kurallara uyalım. Her gün bu yolda kural tanımamazlıktan kazalar meydana geliyor.

İtimat dolmuşları ve özel hak otobüsleri özellikle yoğun trafiğe rağmen sola dönecekleri zaman bile hızlı ilerlediği için en sağ şeridi kullanıp sonra, bulundukları yerden direksiyonu kırarak insanların hayatlarını tehlikeye atıp dönüşünü yapıyor.

Bu sürücüler nedeniyle neredeyse her gün küçük çaplı kazalar meydana geliyor. Otobüsçüler odası veya dolmuşçular odası yönetimi bu kişilere bir uyarı yapmalılar.

Trafik terörü estirmekten artık vazgeçsinler. Yazık taşıdığı yolculara acısınlar kendilerine acımıyorsa bile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi