Hep aynı sorun
Süreyya Uri

Hep aynı sorun

Bu içerik 9 kez okundu.
Reklam

 

Önceki gün bir haber çıkmıştı. Adana’da dolmuş kapısına eteği sıkışan kadın ağır yaralanmıştı, sonra da öldüğü haberi geldi.

Dolmuş sürücülerinin dikkatsizliği bir insanın ölümüne neden oldu.  Eğer biraz dikkatli olsaydı, kadının inmesini sabırla bekleseydi, ki bu birkaç dakikalık, belki de bir kaç saniyelik bir zaman dilimi, sonuç böyle olmayabilirdi. 

Eğer ulaşım için siz de toplu taşıma araçlarını kullanıyorsanız, böyle olaylara tanık olmuşsunuzdur, belki de böyle olaylara bizzat maruz kalmışsınızdır. İnmeniz için uyarı düğmesine bastığınızda, toplu taşıma araçlarında zaman zaman sürücünün acele etmesi yüzünden istenmeyen olaylar yaşanabiliyor.

Sizin daha bir ayağınız otobüsün içindeyken aracı hızla süren sürücü, bir yolcu fazla almak isterken, ya da durağa arkadaşından daha önce girmek isterken sizi tehlikeye atıyor.

Sizi bilmiyorum, ama ben böyle bir kaç olay yaşadım.

Mesela bir otobüsten inmek isterken, aracın sürücüsü daha ben inmeden kapıyı kapattı ve körüklü kapıya sıkıştım.  Araç gitti, ben de hastaneye gittim. Bir kaç kez de araçtan inmek isterken daha bir ayağım otobüsteyken araç hareket edince düşmekten zor kurtuldum.  Ama her zaman böyle olmuyor. İşte kadının eteği sıkıştı ve kaza ölümle sonuçlandı. Eğer sürücü bir kaç saniye daha sabretmiş olsaydı, o kadın bugün ailesinin içinde olacaktı, genç yaşta hayatından olmayacaktı. Sürücülerin daha çok dikkatli olması gerekiyor. Bu işi sürücünün dikkatine de bırakmamak gerekiyor bence.  Yetkililerin bu durumu gözden geçirmesi ve önlem alması gerekiyor.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi