Tatilciler dikkat!
Serhat Şanlı

Tatilciler dikkat!

Bu içerik 6 kez okundu.
Reklam

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte havalar da iyice ısındı ve artık tatil modu başladı diyebiliriz. Aylar öncesinden gidilecek yerler ayarlandı. İzin tarihleri belirlendi ve şimdi yapılan planların uygulama zamanı geldi.

Yaz dönemi içerisinde iller arası büyük bir insan sirkülasyonu olduğunu hepimiz biliyor ve görüyoruz. Yollar çok sayıda başka illerden gelen yerli turistlerin kullandığı başka plakalı araçlar adeta dolup taşıyor. Kimi köyüne ya da kasabasına, kimi yaylaya, kimileri de sahil kentlere denize gidiyor.

Bu yıl sürpriz olarak seçimlerin erken tarihe alınması belki de birçok kişinin planlarında değişikliğe neden olabilir. Ancak yakın yerlere ve kısa süreli tatil kaçamakları yapacak olanlar bundan etkilenmemiştir. Ancak yıllık izinlerini uzak yerlerde kullanacak olanlar muhtemelen seçimleri bekliyordur. Seçimlerin ardından özellikle büyük kentlerden büyük tatil göçleri olacaktır.

Tatil ile birlikte herkesi tatlı bir heyecan sarar. Bu heyecanla birlikte istemeden unuttuğumuz bir şeyler olabiliyor. Onun için tatile çıkmadan önce hiçbir eksikliğin olmadığına dikkat etmek gerekiyor. Özellikle eğer özel aracınız ile tatile çıkacaksanız bakımları mutlaka yaptırın.

Aracınız, tatilinizin sonuna kadar size eşlik edecektir. Kendi eksikleriniz gibi aracınızın da eksiklerini tamamlayın. Onun eksiklerinden dolayı yaşanacak sorunlar, sizin sorunlarınız demektir. Onun için yola çıkmadan önce aracınızın bakımlarını yaptırın, lastikleri ve stepneyi kontrol edin sonrasında tatile çıkın.

Aracınızın elektrik aksamını, lastikleri, fren sistemlerini, yağını, suyunu, emniyet kemerlerini kontrol edin. Varsa eksiklerini tamamlayın. 

Ayrıca tatile çıkarken olduğu gibi tatilden dönerken de aracınızın bakım ve kontrollerini yaptırmayı unutmayın. İyi tatiller…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi