Hayvanlara dokunma
BAYRAM BULUT

Hayvanlara dokunma

Bu içerik 21 kez okundu.
Reklam

Son haftalarda hayvanlara çeşitli yöntemlerle işkence yapılıyor ve öldürülüyor. Gerçekten kan dondurucu biçimde bu eylemler gerçekleştiriliyor.

Kimi kedilerin başları kesiliyor, köpekler boyunlarına ip takılarak araçların arkasında sürükleniyor. Kedi ve köpeklerin derileri yüzülüp, ayak ve benzeri uzuvları kesiliyor.

Şerefsizce bu hayvanlara tecavüz ediliyor. Bu hayvanların ne günahı var? Neden böyle aşağılık hareketlerle hayvanları öldürüp, işkenceler yapılıyor?

Toplumumuz nereye gidiyor? Gerçekten benim bakmaya bile yüreğimin kaldırmadığı bir olayı gerçekleştirenlerin insanlıkla alakaları olmayan kişiler olduğunu düşünüyorum.

İnsan olan, vicdanı olan böyle bir şey yapmaz. 17 ilde bu gün bu konuyu kınayan açıklamalar yapıldı. Yaşanan olaylar kınandı. Yasal düzenlemelerin yapılması istendi.

 Gerçektende yasalarca bu suçları işleyen kişilere cinayetten verilen cezanın aynısı verilmeli bence. Para cezası ve benzeri cezalarla bu suçların önüne geçilemeyeceğini buradan bildirmek istiyorum.

Ve ailelere de buradan sesleniyorum. Apartmanlarda oturmayı bahane etmeden çocuklarınıza hayvan sevgisini aşılayın diyorum. Evinizde besleyemiyorsanız bile.

Çocuklarınızı hayvanların yoğun olduğu köy yerlerine götürüp oralarda hayvan sevgisini öğretebilirsiniz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi