Dolandırıcılara kanmayın
BAYRAM BULUT

Dolandırıcılara kanmayın

Bu içerik 12 kez okundu.
Reklam

Dolandırıcılık vakalarının ardı arkası kesilmiyor. Gözü dönmüş dolandırıcılar her defasında telefonda kendilerine bir kurban belirliyor.

Ardından kurbanını arayarak her türlü hile hurdaya başvurarak dolandırmaya kalkıyor. Tabi ki biraz uyanık olan vatandaşlar dolandırıcıların kabusu oluyor.

Ama maalesef ki birçok kişi bu yöntemle dolandırılıyor. Son olarak Adana’da kendisini başkomiser olarak tanıtan dolandırıcı karşısındaki kişiyi ikna etmeye çalıştı.

 Ancak karşıda ki kişinin dolandırıcı olduğunu anlayan kişi hemen polisi arayarak durumu bildirdi. Polis simitçi ve bakkal çırağı olarak devreye girerek dolandırıcıyı istediği parayı alması için belirlenen yere gelmeye çalışırken yakaladı.

Öncelikle dolandırıcıya inanmayan Ahmet Bayçoral isimli vatandaşı kutluyorum. Polislerimize de başarılarının devamını diliyorum.

 Ama asıl anlamadığım konu bu kadar vaka gerçekleşiyor. Uyarılar yapılıyor. Gerek mesajlar atılarak, gerekse de televizyonlardan radyolardan kamu spotları yayınlanarak dolandırıcılığa karşı uyarılarda bulunuluyor.

 Ki bizim yaptığımız haberlerde bunun çabası. Ama maalesef hala bu sahtekarların pençelerine düşenler oluyor. Umut ediyorum ki artık bu uyarılara insanlar aldırış etsin ve bu tür dolandırıcılara kanmasınlar.

Polis, asker, savcı kimseden telefonda para istemez. Böyle bir durumla karşılaşıldığında en yakın polis merkezine giderek başvuru yapın. Yada 155’i arayarak durumu bildirin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi