Ülkemize hayırlı olsun
Süreyya Uri

Ülkemize hayırlı olsun

Bu içerik 5 kez okundu.
Reklam

 

Bugün ülkemiz için önemli bir gün.  Bugün, 59 milyon 391 bin 328  seçmen sandık başına giderek, ülkeyi kimin yöneteceğine karar verecek. 

Seçim dönemleri her zaman hareketli geçer. Aday olanlar, kendilerini tanıtır, vaatlerini anlatır,  bu arada vatandaşlar adayları tanır, anlatılanları değerlendirir, vaatleri ölçe tartar ve seçim günü sandık başına gittiğinde kim onu ikna edebilmişse,  devleti yönetmesi için izni ona verir, yani oyunu ondan yana kullanır. Böylece vatandaşlık görevini yerine getirmiş olur. 

 2018 Yılı Nisan ayında  Resmi Gazete’de yayınlanarak, yürürlüğe girmesinin ardından 2 ay gibi kısa bir süreye sığdırılan seçim çalışmaları, kampanyalar sona erdi.  Seçmen kendini en iyi yöneteceğine inandığı Cumhurbaşkanı  ve milletvekillerine oy vermek için bugün sandık başına gidiyor.

Sükunet içinde bir seçim yapılması ve sandıktan çıkacak sonuca herkesin saygılı olması dileğiyle seçimlerin tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Seçileceklerin de, her kim olursa olsun, seçim kampanyası boyunca meydanlarda verdikleri sözleri seçildikten sonra unutmamalarını ve ülkemiz için hayırlı kararların altına imzalarını atmalarını bekliyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi