Önemli bir sorun
BAYRAM BULUT

Önemli bir sorun

Bu içerik 7 kez okundu.
Reklam

 

Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, göreve başladığı günden buyana çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 Özellikle geldiği günden buyana uyuşturucuya karşı resmen savaş açan Yıldız, kentte ki torbacı diye tabir edilen satıcıların korkulu rüyası oldu.

Kendisini başarılı çalışmalarından dolayı öncelikle kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Umarım çalışmalar bu şekilde devam eder.

Gerçekten önemli bir konu bu uyuşturucu konusu. Terör örgütlerinin finans kaynağı olan bu uyuşturucu illetinin kökünün kazınması gerekiyor.

Tabi ki uyuşturucuyla mücadele ederken diğer konularda da önemli adımlar atılıyor tabiî ki. Ancak son dönemde gerçekten hırsızlık vakaları arttı.

Özellikle motosiklet ve bisiklet hırsızlığından bahsediyorum. Gözü dönmüş hırsızlar apartmanların en üst katında bulunan bisikletleri bile gidip kilitleri kırarak çalabiliyorlar.

Gündüz vakti apartman önünde bulunan kilitli motosikleti çalıyorlar. Bu konuyla ilgilide ciddi bir çalışma yapılmalı. Özellikle parklarda gül satan kişiler var.

Bu kişiler adeta gücü yettiği kişileri gasp ediyorlar. Kız arkadaşlarıyla gezmeye gidenlerin önünü kesen kişiler zorla bu kişilere gül satmaya çalışıyor ve yine zorla paralarını alıyor.

Parkın güvenlikleri gördü mü bu kişilere müdahale ediyor, ama görmedikleri zamanlar maalesef olaylar gerçekleşiyor.

Parkın içerisinde polisler zaman zaman devriye atıyor ama polisi gören bu kişiler zaten eylemlerini gerçekleştirmeden alandan uzaklaşıyor.

Sayın Yıldız’dan bu konuya hassasiyetle yaklaşmasını istiyorum. Gerçekten elinde dualar yazan kartonları ve çiçekleri satma bahanesiyle resmen insanları gasp ediyorlar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi