NEŞTER ZAMANI
ZEKERİYA ŞAHİN

NEŞTER ZAMANI

Bu içerik 10 kez okundu.
Reklam

Türkiye 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimini de başarıyla geride bıraktı. Seçmenin yüzde 87 oranında katıldığı seçimde partiler aldıkları oyların hesabını yapmaya başladı.

Siyasetçiler seçimin değerlendirmesini yaparken, iş dünyası da aynı hesap içine daldı. Sadece onlar mı? Vatandaş da aynı hesap içinde.

Kirayı düşünen var, et parası düşünen var. Marketlerde fırlayan patates ve soğan fiyatlarının yüksekliği karşısında uğradığı şokun hala etkisinde.

Dolar desen bir başka alem.

Düşer gibi oluyor, sonra yükseliyor. Civa gibi... Bir aşağı bir yukarı..

Durmuyor yerinde.

Yatırımcı tutamıyor avucunun içinde kayıp giden dolara hayretler içinde bakıp duruyor. Ne olacak diyor?

Hayat pahalılığı devam edecek mi?

Orta halli bir aile ayda bir tiyatroya, sinemaya gidebilecek mi?

Öğrenciler sık sık değişen eğitim sisteminin daha iyiye gelip kalıcı bir sisteme kavuşacak mı diye beklemeye geçti.

Asgari ücretli bir umutla bakacak yeni kurulacak hükümete. Dua edecek, ücretinin artması için. Belki de 2 bin lira hayalinin gerçekleşeceği gün, hayatının en mutlu günü olacak.

Emekliler aldıkları bayram ikramiyesini sevdikleriyle bir güzel tüketti. Torunlarını sevindirdi.  Acaba iyi bir zam verilir mi diye beklemeye geçti.

Ülkemizi kasıp kavuran ve binlerce şehit verdiğimiz terör olaylarının bundan sonra hiç yaşanmamasını isteyen vatandaşlar artık huzur arıyor, barış arıyor, sevgi ve kardeşlik arıyor. Bunları görmek için beklemeye geçti.

Çiftçisi beklemede. Hayvan üreticileri beklemede. Ucuz et yemek isteyen milyonlarca insan beklemede. Tarım politikasında yeni bir sayfa açılacak mı, sorusu gündemde.

Başlı başına bir mesele olan Suriyeli meselesi ne olacak? Suriye’de barış sağlanacak mı? Ortadoğu’da savaş duracak mı? Suriyeliler ülkesine geri gönderilecek mi? Suriyeliler de beklemede.

Türkiye bekliyor.

Milyonların gözü yeni kurulacak hükümette.

İşte saymakla bitirilemeyecek sorunlara neşter zamanı geldi.

Yeni kurulacak hükümet, bu sorunların üstesinden gelebilmek amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın orkestra şefliğinde kolları sıvayacak.     

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi