Sınava gireceklere güzel uygulama
Süreyya Uri

Sınava gireceklere güzel uygulama

Bu içerik 10 kez okundu.
Reklam

Türkiye genelinde 2 milyon civarında üniversite adayı bugün ve yarın geleceğini, gelecekteki yaşamını belirleyecek sınava girecek. Hepsine başarılar diliyorum. Umarım, istedikleri okullara girecek puanları alır ve istedikleri üniversitelerde okurlar. Eğitimli, mutlu, istikrarlı bir gençliğin temel taşları üzerinde yükselen bir Türkiye, geleceği sağlam, güçlü bir ülkenin fotoğrafını oluşturur.

İlköğretimden başlayarak bu sınavlara hazırlanan çocuklarımızın bugün ve yarın girecekleri sınavlar onların geleceğini, gelecekteki yaşam kalitesini belirleyecek. İşte bu denli önem taşıyor bu sınavlar.

Bu yüzden tüm vatandaşların onlara saygılı olmalarını, sınav boyunca araçların klakson çalmamalarını, vatandaşların gürültü yapmamalarını bekliyoruz.

Ayrıca bu yıl yeni bir uygulama başladı.  Sınava girecek öğrenciler birden fazla oturuma katılacak ise tüm sınavlara aynı okulda giriyor. Böylece öğrenciler sınav yeri aramak için daha az vakit kaybedecek, oradan oraya koşturmak zorunda kalmayacak, sınav yeri bulma,  sınava zamanında yetişebilir miyim kaygısı yaşamayacaklar.  Güzel, yerinde  bir uygulama.

Bütün adaylara başarı dileklerimle..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi