Boğulmalara dikkat!
Mehmet Şükrü Köseoğlu

Boğulmalara dikkat!

Bu içerik 20 kez okundu.
Reklam

Havaların ısınması, tatil döneminin başlaması ile birlikte deniz sezonu da açıldı. Serinlemek için denizi tercih edenlerin yanında yasak olmasına rağmen kimileri de göl veya kent merkezinden geçen kanallara girerek serinlemeye çalışıyor.

Her yıl yapılan uyarılara rağmen maalesef üzücü vakalar ile karşılaşmaktayız. Özellikle yüzme bilmeyeler bilinçsizce sulara girerek hayatlarını tehlikeye sokmaktadır.

Aslında hep derler ya; suyun şakası yoktur. Gerçekten de öyledir. Çünkü suda yüzme bilenler de bilmeyenler kadar, boğulma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Sadece yüzme bilmek insanı boğulmaktan korumaz.

Durgun sular kadar akıntısı yüksek olan sular da çok tehlikelidir. Özellikle kent merkezinde bulunan kanal ve baraj kenarlarında suya giren genç ve çocuklar çok tehlikeli işler yapmaktadır.

Bu gibi davranışlar nedeniyle her yıl birçok insan hayatlarını kaybetmektedirler. Aslında yer yerde uyarı levhaları var. Televizyonlarda, radyolarda, gazetelerde devamlı uyarılar yapılıyor ancak ne kadarımız buna kulak asıyor?

Bu konuda özellikle çocuklara dikkat etmek gerekiyor. Ebeveynler çok dikkat etmeli. Çocuklar kendi başlarına bırakılmamalı, takip edilmelidir.  Lütfen bu konuda çok dikkatli olalım.

Unutmayalım; yüksek akıntılı veya girdaplı bölgeler, bulanık ve dibi görülmeyen yerler, baraj ve göletler, dalgalı bölgeler, deniz araçlarının geçtiği rotalar, aniden derinleşen sular, boğulma tehlikesi yaratabilecek en önemli yerlerdir.

Suyun şakası olmaz. Lütfen dikkatli olalım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi