SAPIKLAR YANACAK!
ZEKERİYA ŞAHİN

SAPIKLAR YANACAK!

Bu içerik 18 kez okundu.
Reklam

Çok şükür 24 Haziran seçimini geride bıraktık. Siyasetçiler şöyle bir kaç gün  dinlendikten sonra kolları sıvadı, geçti masanın başına.

Öyle ya ülkeyi yakından ilgilendiren, vatandaşların halledilmesini önemsediği bir yığın sorun var.

Ülkemizi bekleyen çok başlıklı gündem maddeleri sırada ama bir tanesi çok önemli.

Bilindiği üzere cinsel taciz olayları aldı başını gidiyor. Kaçırılan ve şiddet gören küçük çocukları, çocukların masum bakan o gözlerini görünce insanın içi sızlıyor. Daha 5 yaşında. Kimisi 7, 8 yaşında.. 

Bir Leyla vardı boncuk gözlü. Ramazan Bayramı’nda kaybolmuştu, büyük ihtimalle kaçırılmıştı. Taciz var mı, yok mu bilinmiyor.  Aranmadık yer bırakılmadı. Sonunda bulunmuştu ama ölü olarak.

Nasıl kıyarlar küçücük çocuklara.

Şimdi hükümet çocuklara yönelik şiddet ve cinsel taciz olaylarına kilitlendi. Ağır cezalar konuşulmaya başlandı, belki caydırıcı olur diye. AK Parti Hükümeti doğru bir adım atıyor. “Bir kerecikten bir şey olmaz.” düşüncesinin ne kadar yanlış olduğunu düşünen hükümet yetkilileri olayı enine boyuna irdeliyor. Eminim vicdanları rahatlatacak bir kanun çıkacak. Küçük çocuklara cinsel saldırı karşısında suçlulara, ya da Türkiye’nin geleceği olan küçük fidanlarımızı vahşi duygularla katledenlere bir ceza gelecek.

O ağır cezalar gelmeli. Elbette eğitim olayını da atlamamak gerekli. O yönde de ıslah edici ciddi bir çalışma yapılmalı ve uygulamaya geçilmeli. Vakit kaybetmeden kanun çıkmalı. Kimyasal hadım olayı var mesela. Bu noktada toplumda farklı görüşler olsa da bunun caydırıcı olacağını düşünüyorum. İdam konusu da gündemde. Anne, babaların çektiği acıyı, ancak ve ancak çeken bilir. Böylesi acıların dinmesi gerek.

Bir çocuğun hayatını bir kişi karartıyorsa, bunu öğrenen insanlarda “Bu ne ya? Vallahi insan olmaktan utanıyorum.” diye bir düşünce yaratıyorsa ki yaratıyor, o zaman o caydırıcı ağır cezalar hayata geçmeli.

Geçsin ki, sapıklar yansın.

Cennet ülkemizin Leylaları ölmesin.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi