İnsanlar ölüyor Sayın Valim
BAYRAM BULUT

İnsanlar ölüyor Sayın Valim

Bu içerik 25 kez okundu.
Reklam

Kaldırım yok, yaya geçidi yok, trafik sinyalizasyonları yok, ana yol aydınlatma ışıkları bile yok. Burası kentin bir ücra köşesi değil, Karataş Bulvarı. İnsanların evlerine gitmek için sıklıkla kullandıkları bir bulvar burası.

Gerek yaya trafiğinin, gerekse araç trafiğinin yoğun olduğu bir bulvar burası. Son bir ayda trafik kazası nedeniyle 3 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı bulvar burası. Bulvar üzerinde mahallelerin bulvara bağlantı noktalarında kavşak yapılmamış.

Trafik sinyalizasyonları yok, gece olduğu zaman aydınlatma lambaları bile olmayan yerler buralar. Bu kazaların meydana geldiği yerde tam bu noktalar zaten.  Haydaroğlu Mahallesi’nden Karataş Bulvarına çıkış yapan araçlar, yayalar bu tehlikeyle tamamen karşı karşıyalar.

Şöyle izah edeyim. Karataş Bulvarı üzerinde Ağaçaltı Tatlıcısının önündeki noktada bu dediklerim gerçekleşiyor. Kaldırım olmayan yol kenarında yürüyen kişilere bile araç çarpabiliyor. Gece bir işiniz var dolmuştan yolun karşısında indiniz ve evinize gideceksiniz.

Karşıdan karşıya geçmek isterken, yoldan hızlı gelen araçlar karanlık olduğu için fark etmeyip çarpıp ölümünüze neden olabiliyor.

Buradan Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve Karayolları yetkililerine seslenmek istiyorum.

Gerçekten insanların bu olumsuzluklar nedeniyle can güvenlikleri yok. İnsanlar korkuyor. Bu önemli bir soruna artık çözün. Gerçekten insanlarımız ölüyor. Diyorum ya bir ayda 3 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi araba çarpması sonucu yaralanmış.

 Bu tür olayların bitmesi için sadece, bir kaldırım, trafik ışıkları, aydınlatma lambaları ve yaya geçidi gerekiyor. Lütfen burada yaşayan insanların sorunlarını çözüm bulun. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi