hediye patlayan kutu

Metro olayı çözülmeli
ZEKERİYA ŞAHİN

Metro olayı çözülmeli

Bu içerik 295 kez okundu.

AK Parti Adana İl Başkanı Sayın Fikret Yeni, geçen hafta düzenlediği basın toplantısında Adana’nın 16 yıllık AK Parti iktidarı döneminde 42 milyar liralık yatırım aldığını, önümüzdeki yıllarda da daha büyük yatırımlar alacağını, böylece istihdam konusuna önemli bir katkı sağlanacağını söylemişti.

Çizilen tablo güzeldi. Adana ekonomisi daha da canlanacak ve çarklar daha ahenkli dönecekti.

Böyle bir tabloyu ayakta alkışlamamak mümkün değil.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Adana Milletvekili Sayın Burhanettin Bulut da, mecliste yaptığı konuşmada Adana’nın kamburu olan Metro(Hafif raylı sistem) konusunu dile getirmiş ve bunun hükümet tarafından tamamlanmasını, Adana Büyükşehir belediyesi üzerindeki ağır yükün kaldırılmasını ve Adanalıların rahatlayıp daha güzel hizmetleri beklediğini ifade etmişti.

Adana, gerçekten de sahip olduğu olanaklarla Türkiye’nin göz bebeği olan bir kent.

Yıllar önce, zamanın belediye başkanı Aytaç Durak tarafından Adana’nın sırtına kambur gibi bindirilen metro tüm ağırlığıyla vatandaşların belini bükmeye devam ediyor, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin de hizmet hamlesini geciktiriyor.  Bir borç ki öde öde bitmiyor.

Adana, bu borç yükünden kurtulamıyor. Kurtuluş için bir yol var. O da metronun hükümet tarafından ele alınması ve ek hatlarla tamamlanması ve Adana Büyükşehir Belediyesi borçtan kurtarılması.

Yeni dönemde hükümetimizi bekleyen şüphesiz bir yığın sorun var. Kararlı adımlarla bunların üstesinden gelineceğinden şüphemiz yok. Bu sorunların arasına Adana’yı özgürleştirecek adım atılıp metro olayı çözülemez mi?

Adanalılar metro olayının çözülmesini bekliyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği bir talimat ile Adana ağır yükünden kurtulabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama