Sözüm size!
Süreyya Uri

Sözüm size!

Bu içerik 203 kez okundu.
Reklam

Çocuklar, gençler, hatta büyükler, yüzme bilenler ve bilmeyenler,  suyu sevenler, yüzmeyi bilmediği halde kendini kanala atacak kadar cesur olanlar, çıkan bütün acı haberlere rağmen kanallarda yüzmeyi tercih edenler, anneler, babalar, kardeşler; sözüm size!

 

ADANA’NIN İÇİNDEN GEÇEN ŞANSSIZLIK

Dünyanın her yerinde büyük şans olarak görülür bulunulan coğrafyada suyun bol olması. Adana’da da öyle bir zenginlik var. Her yanımız su, her yanımızdan kanallar geçiyor, kocaman gölümüz var. Ama ne yazık ki bu zenginliğe sevinemiyoruz. Çünkü her gün yeni bir boğulma haberi yüreğimize kocaman bir taş gibi oturuyor, içimizi sızlatıyor. ..

Ailelerinden izinsiz, onlardan habersiz çocuklar kanallara atlayıp duruyor.  Belediyelerin bütün önlemlerine,  emniyetin bütün dikkatine, hemen her bölgeye kurulan portatif havuzlara rağmen; çocuklar, gençler bazen büyükler bile kanallara atlamayı tercih ediyor. Her zaman olmuyor tabi ama hiç istemediğimiz haberler geliyor bazen de ‘bir çocuk boğulmuş’, ‘bir genç boğulmuş’..

Kendimizi onların ailesinin yerine koyuyoruz, acı ne yazık ki dayanılır değil, içimiz sızlıyor, yüreğimiz yanıyor. Yapmayın çocuklar, yapmayın gençler, gençliğinizi önünüzdeki kocaman hayatları düşünün, ailenizi düşünün, size bir şey olduğunda onların yaşayacağı acıyı düşünün, kendinize de o çok sevdiğiniz insanlara da kıymayın lütfen...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü