Trafik harika gidiyor
Süreyya Uri

Trafik harika gidiyor

Bu içerik 119 kez okundu.
Reklam

Trafik kuralı ihlalleri bir çok insanın canına mal oldu. Kazalarda yaşamlarını yitiren, uzuvlarını kaybeden, yatağa bağlı kalan, bunlardan hiç birisi değilse bile maddi olarak büyük kayıplar yaşayan sayısız insanlar, aileler oldu.

Ancak şu son günlerde trafik kurallarına önemli düzeyde uyuluyor, kurallar önemseniyor, trafik kuralları çiğnenmemeye dikkat ediliyor. Tabi bu arada ufak tefek aksamalar da oluyordur. Ama trafik kurallarının  bu denli önemsendiği, uyulmaya gayret gösterildiği hiç bir dönemi yaşamadık sanırım.

Trafik kazalarında kaybettiğimiz insan sayısının savaş bilançolarını geçer olduğu bir dönemde, son durum doğrusu bana çok umut veriyor.  Trafik kurallarının sadece trafiktekilerin değil, herkesin can güvenliği için olduğunu unutmadan kurallara uyalım.. Zira geçtiğimiz günlerde hem de Adana’da bir kafeye dalan aracın, trafikte bulunmayan insanların da can güvenliğini ne derecede tehdit ettiğini gördük..  Ama son durum gerçekten umut verici. Lütfen böyle devam edelim ve kuralları asla çiğnemeyelim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yol daraldı, refüj genişledi!
Yol daraldı, refüj genişledi!
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi