Şimdi fuar zamanı…
Serhat Şanlı

Şimdi fuar zamanı…

Bu içerik 99 kez okundu.
Reklam

Adana önemli bir fuara ev sahipliği yapıyor. Hem kentimizin ülke genelinde önemli yere sahip olduğu tarım ürünleri, hem de tarımda kullanılan teknolojilerin yer aldığı, 12. Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı, 250 katılımcı firmayla kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yabancı misafirleri ağırlayacağımız fuara; Gürcistan, Azerbaycan, İsrail, Irak, Lübnan, Cezayir, Suudi Arabistan, Libya, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn ve KKTC'den 250'yi aşkın iş insanı katılacak.

Bu iş adamları, fuar boyunca iş bağlantısı yapacak ve aynı zamanda Adana'mızın Çukurova'mızın birbirinden önemli turizm potansiyelini yerinde görme fırsatı görecekler.

Tüm dünyada bilinen bir gerçek ki, fuarlar, sektörlerdeki profesyonelleri buluşturmanın yanı sıra ziyaretçiler sayesinde yapıldığı kentte turizm hareketliği oluşturarak katma değer sağlar. Çünkü fuar dönemi boyunca, fuarlara başka şehir ve ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçiler sayesinde ticari bir hareketlilik yaşanmakta ve o yerin ekonomilere ciddi katkılar sağlamaktadır. Bu yüzden fuarlar yapıldığı kentler için çok önemlidir.

Adana’da yıl boyunca çok sayıda fuarın yapılması hepimiz için ekonomik açıdan çok yararlı olmakla birlikte, teknolojiyi yakından takip etmek açısından da katkı koymaktadır.

Bu bağlamda tarımın kalbi olan Adana’da üretim yapan çiftçilerimiz fuara gidip tarım alanındaki teknolojileri yerinde görüp, inceleme fırsatı bulabilir. Gitmeleri bence faydalarına olacaktır.

Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı, 7-10 Kasım'da 09.30-19.00 saatlerinde, 11 Kasım'da ise 09.30-17: 00 saatlerinde ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 10 Kasım'da 8. Geleneksel Bal Yarışması gerçekleştirilecek.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yol daraldı, refüj genişledi!
Yol daraldı, refüj genişledi!
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi