hediye patlayan kutu

Benim Okulum Eğitim Fuarı…
Serhat Şanlı

Benim Okulum Eğitim Fuarı…

Bu içerik 174 kez okundu.

Fuarlar, bir yandan sektörlerdeki profesyonelleri buluştururken, diğer taraftan ziyaretçiler sayesinde yapıldığı kentte turizm hareketliği oluşturarak büyük katma değeri sağlar.

Ayrıca fuar dönemi boyunca, başka şehir ve ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçiler sayesinde ticari bir hareketlilik yaşanır. Bu hareketlilik o kentin ekonomisine ciddi katkı da sağlayarak ayrı bir canlılık getirir. Bu yüzden fuarlar her açıdan büyük önem taşır.

Fuarların konu olduğu sektör paydaşları da ürettikleri ürünlerini daha fazla kitlelere ulaştırarak müşteri potansiyelini genişletir ve farklı pazarlara açılırlar.

Adana ilimiz de fuarcılık bağlamında büyük atılımlar yapan önemli bir kent olarak karşımıza çıkıyor. Yıl boyu onlarca fuarlara ev sahipliği yapmasının yanında düzenlediği festivaller ile son yıllarda ünü tüm dünyaya yayıldı desek yeridir.

Adana Lezzet Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Film Festivali, Sabancı Tiyatro Festivali ve gelenekselleşen Çukurova Kitap Fuarı ile Adana, Güney'in en önemli kültür, sanat ve edebiyat duraklarından biri olduğunu bir kez daha vurgulamış oluyor.

Şimdi de Türkiye’nin ilk ve tek butik fuarı olarak öne çıkan ‘Benim Okulum Eğitim Fuarı’ başladı. 2 Aralık tarihine kadar Adana’da kapılarını ziyaretçilerine açan fuarda, Türkiye’deki eğitim sistemi ve teknolojileri görebilirsiniz. Ayrıca fuarda düzenlenen kültürel ve sosyal etkinlikler sayesinde adeta karnaval havası var.

Gitmenizde fayda var diyebilirim. Çünkü fuarda bilim de var astroloji de… Orada sanal gerçeklik, planetaryum çadırı, zeka oyunları atölyesi ve sirk gösterilerini çocuklarınıza birlikte ziyarete dip keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Cumartesi günü Gazeteci-Yazar Banu Avar’ın, 1 Aralık’ta ‘Gün O Gün’ adlı bir söyleşi gerçekleştirip, ardından kitaplarını imzalayacağını, 2 Aralık’ta da Akademisyen Yazar Emre Kongar’ın, ‘Çağdaş Eğitim’ adı altında düzenlenecek söyleşisini dinleyebilir, Türkiye e-Ticaret Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Avni Yiğit Göksu’nun, ‘Dijital Dünyada Çocuk İstismarını Önleme Yöntem ve Teknikleri’, Gazeteci-Yazar Ömür Kurt’un da; ‘Bilgisayar Oyunlarının Çocuk Ve Gençlik Üzerindeki Etkileri’ konusunda bir sunumu takip edebilirsiniz.

Çocuklarınız fuar alanında sanal gerçeklik ve planetaryum çadırında Güneşin, yıldızların, gezegen ve diğer gök cisimlerinin yapay görüntüsünün özel bir yansıtıcı yardımıyla kubbe şeklinde tavana yansıtıldığı gösteri salonunda, astronot kıyafetleriyle dolaşıp, adeta uzayın derinliklerinde bir yolculuğa çıkabilir, Zeka Oyunları Atölyesi’nde kendilerini geliştirme fırsatı bulup, boyama atölyesinde keyifli anlar yaşayabilir ve ressamların canlı performanslarına da tanıklık edebilir.

Adana’ya yeni fuar. Hem de eğitim fuarı. İlk ve tek… Adana’nın bereketi fuarlara da yansıdı. Hayırlı olsun…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama