Otobüsün içine yağmur yağarsa..
Süreyya Uri

Otobüsün içine yağmur yağarsa..

Bu içerik 7 kez okundu.
Reklam

Otobüsün içine yağmur yağarsa..

 

Bir kış günü yağmurun yağması kadar doğal ne olabilir ki? Ama bu yağmur otobüsün içine yağar da yolcu şemsiye tutmak zorunda kalırsa doğallıktan çıkar şaşırtıcı olur, üzücü olur, yolcu için de bam teline basılan nokta olur. 

 Güneşli güzel, ılık ve hatta sıcak havalarda yürümeyi tercih eden insanlar, soğuk ve yağmurlu havalarda çoğu zaman en kısa yollar için bile toplu taşıma aracını kullanmayı tercih ederler. Burada akla gelen en son şey bile değildir otobüsün içine yağmur yağması. Ama bindiğiniz aracın içine de yağmur yağıyorsa işte o zaman olanlar oluyor. 

Tıpkı benim de, geçtiğimiz günlerde şiddetle yağan yağmurda bindiğim otobüs gibi...  Otobüsün üst havalandırmasının kırık camından, yan tarafımdaki koltukta oturan yolcuların üzerine şakır şakır yağmur yağıyor. Yağmur dışarıda şiddetini artırdıkça, içeride de akan suyun yoğunluğu artıyor. Yerlerde akan suyun debisi yükseliyor, koltuklar ıslak, bilmeden oturanlar, nasılsa olan oldu diye ıslak koltuklardan kalkmıyor, ama otobüsten inerken pantolonlarının arkasındaki ıslaklık, başına gelenlere tanıklık ediyor.

Bütün bunlar olurken yaşlı bir adam kendini yağmur sularından korumak için otobüsün içinde şemsiye açtı, arka tarafta aynı kaderi paylaşan bir başka kadın yolcu da şemsiyesini açıp koltuğunda oturmaya devam etti. Şemsiye açmayan ne kadar yolcu ıslandı onu bilmiyorum.  E hal böyle olunca bize de bunu fotoğraflamak kaldı..

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi