Haydi Kitap Fuarı’na
Süreyya Uri

Haydi Kitap Fuarı’na

Bu içerik 2 kez okundu.
Reklam

Haydi Kitap Fuarı’na

 

 

 

Bıraksalar da bugün yerimden hiç kalkmasam.., Bütün gün uyumak istiyorum.., Bugün içimden hiç çalışmak gelmiyor.., cümlelerini belki çok sık içimizden geçirir,   bir yakınımıza ya da yakınımızdakine söyleriz.   “En son hangi kitabı okudun?, “En son ne zaman kitap okudun?” gibi hiç ummadığımız anda karşımıza çıkan bir soruya, “İnanın kitap okumak için hiç vakit bulamıyorum” diye yanıtlar veririz..

 ‘Çok mu tembeliz acaba’.. ya da ‘okumayı hiç sevmiyoruz galiba‘..  diye kendimizle çok fazla da yüzleşmiyoruz çoğumuz.

Okumak yerine televizyon izlemeyi, internette dolaşmayı, elimizdeki telefonu evirip çevirmeyi daha çok seviyoruz. Bunlara bağımlı hale geliyor, sonra da kabuğumuza çekilip kimseyle iki laf edemiyoruz.. Hatta konuşmayı unutuyoruz desem yeridir.  Günümüz gençliğinin en büyük sorunlarından biri haline geldi  bağımlılık..

Bunların yerine kitap okusak bilgi dağarcığımız, kelime hazinemiz genişler, ufkumuz açılır, güzel düşünüp,  daha iyi yaşayabiliriz, mutlu oluruz, biz mutlu olursak, çevremizdekileri de mutlu ederiz. Standardımızı yükseltiriz. Yanımızda bulunan birisiyle iki laf edebilir, bir dost meclisinde gönlümüzü açabilir, söylediklerimizi dinletebiliriz.  vs. vs.

Bağımlılıklarından kurtulmak, ufkunu açmak, mutlu olup, mutlu yaşamak ve hatta çevresindekileri de mutlu etmek, kendini gelecekte daha iyi yerlerde görmek isteyenler ve hatta okumaya bir yerden başlamak isteyenler! Adana’da bir Kitap Fuarı açılıyor.  Hayata yeniden başlamaya ne dersiniz?  Kitap kurtlarını da unutmuyoruz,  öyleyse haydi hep beraber Kitap Fuarı’na..

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi