BUZDOLABINDA MAÇ!
ZEKERİYA ŞAHİN

BUZDOLABINDA MAÇ!

Bu içerik 9 kez okundu.
Reklam

 

Buzdolabında maç nasıl olur diye düşünebilirsiniz.

Ama, Şakirpaşa Spor Salonu’na gelip de 12-14 yaşlarında olan kızların futsal maçlarını izlerseniz, buzdolabında nasıl maç oynandığını görebilirsiniz.

Ortaokul sıralarında geleceğe hazırlanan yarının büyükleri olacak kızlarımız grup maçlarından çıktıktan sonra final grubuna yükselmenin heyecanını yaşadı. 4 okul finalde şampiyonluk peşinde koşup duruyor.

Ancak, dün oynanan maçlarda da gördük ki salon, kelimenin tam anlamıyla buzdolabı.

Isıtma sistemi çalışmayan salonda sporcular ısınmak için hayli zorlandı. Salonun zemini de öylesine kaygan ki, futsal oynamaya elverişli değil. Oysa Adana büyüyen bir kent. Metropol kent olma yolunda. Bir kentin gelişmişliği sadece sanayisiyle değil, diğer aktiviteleriyle de olmalıdır.

Eğer bir salonda konser veriliyorsa o salonun uygun olması gerekir. Futbol maçı mı oynanacak, sahaları her yönüyle hazır olmalı. Okullarda eğitim mi verilecek. Sınıflarda çocuklara en iyi eğitim verilmeli. Sınıfın tavanından yağmur suları akıyorsa orada eğitimden söz etmek mümkün olabilir mi? Elbette olamaz.

Şakirpaşa Spor Salonu’nda futsal maçları oynatıyorsunuz. Oraya 4 ayrı bölgeden okul geliyor. Okullarında spor heyecanı yaşayan pırıl pırıl öğrencilerimiz neden mümkün olabilecek en iyi ortamda maçını oynamasın ki?

ADANA ANADOLU

LİSESİ DE AYNI

Adana Anadolu Lisesi’nde de durum aynı. Buzdolabı gibi ortama giren ve tir tir titreyen sporcular ısınmak için hayli çaba harcıyor. Oysa Adana Anadolu Lisesi Adana’nın en iyi okullarından birisi. Ama gel gör ki, damı akan salonda maçlar oynanıyor. Isınma sistemine dair bir şeyi olmayan bu tip salonlarda okul spor maçlarının oynanması ne kadar doğru olur ki?

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü final maçlarının oynandığı ya da diğer salonlarda gerekli önlemi almalı ve gençlere en uygun şartı oluşturmalıdır.

Bence sorunlu olan spor alanları tez elden gözden geçirilmeli ve bu yönde bir seferberlik ilan edilmelidir. 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi