GÜLNİHAL SEVGİ AŞILIYOR
ZEKERİYA ŞAHİN

GÜLNİHAL SEVGİ AŞILIYOR

Bu içerik 47 kez okundu.
Reklam

 Gülnihal Musiki Derneği bir avuç insan tarafından kurulmuş ve Türk Sanat  Müziği’ne hizmet vermeye çalışıyor. H. Meriç Kanan’ın başkan, yönetim kurulu üyeliğini de H. Leyla Ramazanoğlu, Nevin Özpolat Ayla Erol, Leman Kaynakoğlu, Sermin Serintürk ve Muhittin Tokaç, koro şefliğini İhsan Serintürk’ün üstlendiği dernek yılda iki kez Türk Sanat Müziği konseri veriyor.  Bu konserlerde kulaklarda sadece “hoş bir sada” kalmıyor. Yürekler sevgi doluyor, kardeşlik duyguları pekişiyor, hoşgörü artıyor, saygı ön plana çıkıyor.  Bu atmosferde konsere gelen vatandaşlar, kendilerini daha rahat hissediyor, daha pozitif düşünüyor...

Bir de derneğin zarif bir sunucusu var: Sevgi Kanan. Sevgi Kanan, H. Meriç Kanan’ın eşi.

Her konser öncesinde itinayla hazırladığı konuşma metnini izleyicilere sunan Sevgi Kanan yine güzel  sözleriyle konsere ayrı bir renk kattı.

Ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü hale dikkat çeken Sevgi hoca hem birlikten dem vurdu, hem de ülkeyi parçalamak isteyen güçlere, hiçbir gücün yıkamayacağı sevgi kelimesiyle yanıt verdi.

Özetle şöyle diyordu usta sunucu Sevgi Kanan: “Türkiye Anadolulu derler benim adıma. Ben ne Kürt’üm ne Laz’ım, ne Çerkez’im. Biri değil herkesim. Türk Bayrağı altında yaşayan Trakya’dan Kars’a kadar Abaza’sı, Süryani’si, Zaza’sı bin bir insan var.   Vatan topraklarına, göz diken varsa bir karışına da olsa, ne etnik köken kalır, ne milliyet, ne mezhep. Mevzu vatansa eğer, fazla söze ne gerek. Yeter de artar bile meseleyi çözmeye.

Ata’mızın tek cümlesi var: Ne mutlu Türk’üm diyene!”

Sevgi Kanan hem insanları sevgi kazanına atıyor hem de dış güçlere sevgi bağının gücünü sunuyordu.

Öyle ya, sevgi nelere kadir değil ki? Sevgisiz ne insan büyür, ne de ağaç yeşerir.

Keşke hepimiz birbirimizi dostça, kardeşçe sevebilsek. Art niyet aramadan, ‘acaba neden böyle davranıyor?’ diye düşünmeden, tıpkı 2-3 yaşındaki bir çocuğun sevgi dolu bakışlarıyla bir birimize bakabilsek ne güzel olurdu.

Gülnihal sadece konser vermiyor, aynı zamanda  sevgi de aşılıyor, ülkeye bağlılık da...

Öyle ki, Sevgi Kanan’ın konuşmasını dikkatlice dinleyen onlarca seyirci konserde verilen 10 dakikalık arada Sevgi hocanın etrafını sarmış ve verdiği mesajdan dolayı kendisini kutluyordu.

Bence bu tip konserler daha da yaygınlaştırılmalı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi