Elif’in faturası
Murat Yıldırım

Elif’in faturası

Bu içerik 79 kez okundu.
Reklam

Elif’in faturası


Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’i hep çalışmalarıyla, başarılarıyla gündeme getirmiş biri olarak şimdi farklı bir konuda yazıyor olmak aslında beni üzüyor ama yapacak bir şey yok. Elif hanımla çok haber yaptım, çok röportaj yaptım, hatta evinin mutfağına girip yemek yapmışlığım bile vardır. İnsan olarak da sevmişimdir, siyasetçi olarak da.

Azimli, çalışkan, birikimli bir kadın. Adana’dan ayağını kesmeyen, o ilçe senin, bu köy benim bıkmadan yorulmadan da çalışan bir milletvekili. Ancak ne kadar başarılı olursanız olun tek bir hata siyasi kariyerinizi yok edebilir. Bunu da benden çok daha iyi sayın vekilin bilmesi gerekir.

Açıkçası ben Sayın Elif Doğan Türkmen’in sürekli tuhaf konularla gündeme gelmesinden ve bunları takip etmekten yoruldum. Daha milletvekili sıralaması esnasında başlayan tepkiler ve iddialar tazeliğini korurken hatırlayacaksınız, sayın vekilin ayaklarına sıkılmıştı. Yani argoda böyle derler. Bunun bir mesaj olduğunu söylerler. Bir kadın milletvekilinin, (milletvekili olmasını da bir kenara bırakın, bir kadının) ayaklarına kurşun sıkılması olacak bir iş değildir. Alacak verecek davalarıyla ilgili hakkında türlü varyasyonlar üretilen Sayın Türkmen, buna rağmen çalışkanlığıyla ve genel başkandan aldığı destekle şu ana kadarki yerini yine de korudu.

Ancak bundan sonra ne olacak? Şimdi çok daha büyük bir skandalla karşı karşıya Elif Hanım. Lüzumsuz lambaları kapatma konusunda bile bu kadar hassas olduğunu açıklayan sayın vekilin, şimdi 1 milyon 200 bin gibi bir usulsüzlükle anılması üzücü. Ve ne yazık ki bundan sonra yapılacak hiçbir açıklamanın inandırıcılığı yoktur. Bilmiyordum diyemez, haberim yoktu diyemez, nereden çıktı bu fatura hiç diyemez. Dese de (ki diyor zaten) inandırıcı olamaz. Ben inansam başkası inanmaz.

Bu durum hem kendisine hem de CHP’ye büyük zarar verecektir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü