hediye patlayan kutu

Sıra dışı bürokrat; Durmuş Ökten
Murat Yıldırım

Sıra dışı bürokrat; Durmuş Ökten

Bu içerik 172 kez okundu.

Sıra dışı bürokrat; Durmuş Ökten

 MURAT YILDIRIM

Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Durmuş Ökten, göreve geldiği günden bu yana güzel işlere imza atıyor. Gerek basın kuruluşlarının sahipleri ve çalışanlarıyla inşa ettiği olumlu ilişkiler, gerek kendisine bağlı çalışanlar ve diğer birimlerle geliştirdiği etkili iletişim, Adana Büyükşehir Belediyesi için önemli kazanımlar elde edilmesini sağlıyor.

Belediyeciliği, bürokrasiyi iyi bilen, insan ilişkilerinde başarılı, basın camiasınca sevilen Durmuş Ökten’in  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı olarak göreve getirilmesi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün gerçekleştirdiği çok yerinde bir bürokratik atama olarak tanımlanıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Başkan Hüseyin Sözlü ile 3 yılı geride bırakmak üzere. Hem bu 3 yılda yapılanları iyi anlatmak, hem de önümüzdeki süreçte hayata geçirileceklerin duyurusunu etkili şekilde gerçekleştirebilmek için Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi’ne önemli görevler düşüyor. Durmuş Ökten tam da bu dönemde göreve getirilerek, belediye adına önemli bir kazanım sağlanmış oldu.

Daha önce Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı görevini de layıkıyla yerine getiren, sosyal belediyecilik adına Başkan Hüseyin Sözlü’yü en iyi anlayan ve hassasiyetlerine dikkat eden Durmuş Ökten, bu dönemde önemli bir görevi ifa etmiş ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerinin içinde olmasına katkı koymuştu. Özellikle, Başkan Hüseyin Sözlü’nün “Engelsiz Kent Adana” sloganın altını doldurabilmek için, kentte görev yapan engelli derneklerinin liderleri ve Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi yöneticileri ile sürekli irtibat halinde olarak, şehri engelliler için yaşaması daha kolay bir hale getirmeye yönelik çalışmaların içinde tereddütsüz bulunmuştu.

 

Durmuş Ökten’in çalışmalarını yakından izliyoruz ve Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi’nin, Adana için ve Hüseyin Sözlü için çok önemli olan önümüzdeki iki yılda üzerine düşeni yapacağına inanıyoruz.

Yolun açık olsun Durmuş Ökten...

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama