İdeolojik Körlük
Muhammed Tunç

İdeolojik Körlük

Bu içerik 31 kez okundu.
Reklam

İdeolojik Körlük

İki ucu keskin, kıldan ince bir dönemden geçiyoruz. Dört bir yanımızı saran düşman kuvvetleri ve içimizdeki hainler...

15 Temmuz ile birlikte tarihte etkin bir şekilde var kılışımızın destanını sergiledik. Bu destan, milletin ülkesine olan sadakatinin de dışavurumu oldu. Bu dışavurum ile birlikte vatanın sadece bir toprak parçası olmadığını açık ve net bir şekilde dosta/düşmana göstermiş olduk.

Kuşkusuz içinde yaşadığımız sistem, kuvvetler ayrılığını ortaya koyan bir sistem olmaktan ziyade, kuvvetler ayrılığını sürekli sabote eden bir sistemdir. Maalesef bu sistemden herkes şikâyetçi olmasına rağmen, dar bir perspektif ve ideolojik körlükten dolayı ülkemizde sürekli olarak sağırlar diyalogu yaşanmaktadır.

İşte bu sağırlar diyaloguna dur diyebilmek için referandumda kararım ‘evet’ olacak. Kuru kuruya bir evet yetmez tabi ki… Neden evet sorusuna mantıklı cevaplar üretmek ve bunu da sizlerle paylaşmak zorundayım. Gelin hep beraber yakın geçmişimize göz atalım.

Mevcut sistem de defalarca koalisyon hükümeti ve yönetim boşluğu yaşadık. Kurulan bu koalisyon hükümetlerinin çoğunda da sıkıntı yaşadık. Güven ve istikrarın olmayışı ülke ekonomisine ciddi sıkıntılar meydana getirdi. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte, koalisyon hükümeti ve yönetim boşluğu gibi kavramlar artık tarihe karışacak. Dolayısıyla siyasi istikrara kavuşmuş olacağız. Ülkenin siyasetinde istikrar olursa ne olur? Tabi ki ekonomi rahatlar, halkın refah düzeyi artar…

Çift başlılığın getirdiği o kargaşayı hatırlayın lütfen. Hani bir gece de milyarlarca dolar kaybettiğimiz o günleri.  Dönemin başbakanıyla cumhurbaşkanı arasında çıkan tartışmayı, sonrasında yaşadığımız ekonomik krizleri... IMF’den borç alabilmek için kabul ettiğimiz o insafsız şartları… Hatırladıkça üzüldüğümüz, kızdığımız o kötü günleri… 

Yakın geçmişimize ait ve hepimizin bildiği o kadar şey var ki. Hangisine değineyim bilemiyorum. Yazımı da sürekli ettiğim bir dua ile son vermek istiyorum.

“Ya rabbi, ülkemizi şer odaklarına karşı muhafaza eyle. Kardeşliğimizi koru, birliğimizi daim eyle.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi