Adı konulamayan hırsızlık
Süreyya Uri

Adı konulamayan hırsızlık

Bu içerik 30 kez okundu.
Reklam

Adı konulamayan hırsızlık

 

 

Okula gidiyordu, hayalleri vardı elbette, geleceğe dair. Kulaklık takılı, belki en çok sevdiği şarkıyı dinliyordu cep telefonundan.  Yarın için programı da doluydu belki. Öğrenciydi, üniversite hayalleri vardı belki. 16-17 yaşlarındaydı. Ölümün kendisini yolda bir tren rayının üzerinde yakalayacağını nereden bilebilirdi, ölüm ile adını yan yana anmak bile yakışmazdı ona.. Yakışmazdı da onca küçük bir kız çocuğuna ölüm..

 

Yürüyordu hayalleriyle.  Yürüyordu, okula varmak, arkadaşlarıyla buluşmak, derslere katılmak için.  Arkadaşlarıyla buluşacak, öğretmenleriyle ders yapacak, hayallerine bir gün daha yaklaşacaktı. Olmadı. Tam tren raylarının üzerinden geçerken çarptı tren, körpecik bir kız çocuğu, bir can savruldu kanlar içinde yere.  O anda annesinin içinden bir şey koptu, belki kalbi duracak sandı o an, adını bile koyamadığı tarifsiz bir acı yaşadı belki, daha o acı haberi bile almadan..

 

Dün böyle bir acı yaşandı Adana’nın Yüreğir ilçesindeki Kazım Karabekir mahallesinde.  Bir acı daha ortaya çıktı. Kız çocuğunun kulaklıkla şarkı dinlediği telefonu çalınmış.  Kanımız dondu. Çok hırsızlık haberleri okuduk, ama hiç biri bununla örtüşemedi, hepsi bundan hafif kaldı. Ve biz bu habere bir başlık bile bulamadık. Eğer bulabilirseniz siz söyleyin..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi