BİZ BÖYLE GÜZELİZ
Murat Yıldırım

BİZ BÖYLE GÜZELİZ

Bu içerik 93 kez okundu.
Reklam

BİZ BÖYLE GÜZELİZ

 

 

Önümüzdeki ay referandum sandığı konulacak önümüze ve bizden “Evet” ya da “Hayır” dememiz istenecek. Doğal olarak hepimiz bize daha uygun olan renge mührümüzü basacağız ve demokratik hakkımızı kullanacağız. Durum bundan ibaretken özellikle sosyal medyada başlatılan kavgayı anlamak mümkün değil. Bizler zaten çok farklı görüşlerden, hayatlardan, inançlardan ibaretken yıllarca birlikte yaşayıp, birbirimizi soframızda ağırlamadık mı? Bizler birbirimizin siyasi görüşünü ya da inancını sorgulamadan aynı cenazede ağlayıp, aynı düğünde halay çekmedik mi? Bizler aynı mekanlarda sohbet edip birbirimizle dertleşmedik mi? Biz böyleydik. Biz böyle olmalıyız.

İki kelime üzerinden bu kadar kutuplaşmanın, bu kadar birbirimizi yıpratmanın bir anlamı var mı? Sonuç ne çıkarsa çıksın yine bu ülke için çalışıp, bu ülke için sevinip, bu ülke için üzülmeyecek miyiz? Yine aynı marketten alışveriş yapıp aynı apartmanda oturmayacak mıyız? Birbirimizi tanımadan hatta hiç görmemişken milli takımın başarılarında kol kola girmeyecek miyiz? Hastamıza, zor anlarımıza yetişmeyecek miyiz?

Elbette ki yine hepsini yapacağız. Hepsini birlikte yapacağız. Kurban etlerini birbirimize verip, iftarlarda birbirimizin sofrasına konuk olacağız. “Günaydın” diyeceğiz, “İyi akşamlar diyeceğiz. Unutacağız bu yapay ikiliği ve yine birbirimizi seveceğiz. Şimdiye kadar nasıl barış ve huzur içinde yaşadıysak yine öyle yaşayacağız.

Darbelere karşı durup geleceğimizi aynı sandıkta oy vererek şekillendireceğiz. Tıpkı bu referandum da yapacağımız gibi istediğimiz pusulaya mühürü basacağız. Akşam televizyon karşısına geçip sonuçları birlikte öğreneceğiz. Ve sabah kalkıp işimize gidip birlikte çalışacağız. Şimdiye kadar yaptığımız gibi ekmeğimizi bölüşmeye devam edeceğiz. Biz böyle güzeliz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Renkli Çoraplar lösemi hastası çocukları unutmadı
Eşinin mezarına giderken  asansör halatı koptu öldü
Eşinin mezarına giderken asansör halatı koptu öldü