Çanakkale onurumuzun destanıdır..
Emre Ekici

Çanakkale onurumuzun destanıdır..

Bu içerik 7 kez okundu.
Reklam

Çanakkale onurumuzun destanıdır..

 

 

Bizde bu vatan aşkı, bu özgürlük ruhu, bu kardeşliğin temelleri bugünün değil, yüzlerce yıl öncesinin mayasıdır. Çanakkale işte bizim bu kahramanlığımızın destanıdır.

Çanakkale ruhumuzu kimseye teslim etmeyeceğimizin, özgürlüğümüzden vazgeçmeyeceğimizin, kardeşliğimizin bozulamayacağının destanıdır. 

Çanakkale dünyaya göstermiştir ki;  bu vatan topraklarına hangi tohumu ekersen ek, çıkacak olan birlik ve beraberliğimiz, ayrılmaz bütünlüğümüzdür. Çanakkale ayrılmaz bütünlüğümüzün destanıdır.

Çanakkale azim ve kararlığımızın tarihsel belgesidir. Bu azim ve kararlılık bizde oldukça, ne düşman, ne top, ne tüfek işler ruhumuza, huzurumuza. Çanakkale azim ve kararlılığımızın destanıdır.

Mustafa Kemal ölmeyi emretmiştir askerine; vatanı, toprağı, özgürlüğü uğruna.  Siper etmiştir Mehmetçik; topa, tüfeğe göğsünü;  siper etmiştir Mehmetçik; esarete.. onuru, vatanı, toprağı uğruna.. Çanakkale onurumuzun destanıdır..

Çanakkale, yaralı düşmanına su verip, sırtında taşıyan onurlu, yürekli, yardımsever Mehmetçiğin destanıdır. Çanakkale yüreğimizin, yürekliliğimizin destanıdır.. Çanakkale onurumuzun destanıdır..

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi