İKİNCİ ŞANS


Bu makale 2017-03-19 19:01:17 eklenmiş ve 604 kez görüntülenmiştir.
Ceylan Ümay Öğrü

İKİNCİ ŞANS         Kasım ve ve Aralık aylarında ödenemeyen yeniden yapılandırma kapsamına dahil edilen vergi ve sgk prim ödemeleri için ödeme tarihleri yeniden düzenlendi. Maliye Bakanı Naci Akbal'ın  ifade ettiği üzere TBMM genel kurulunda görüşülen "torba kanun " tasarısı üzerine bazı alacakların yeniden yapılandırılmasını düzenleyen Kanunda değişiklik yapılacağını bildirdi.
       İkinci bir şans niteliği taşıyan bu değişiklikle Kasım ve Aralık ayında ödenmesi gereken taksitler 2017 Mayıs ayına kadar ötelenmiş oldu.
Taksitlerini düzenli ödeyen vergi bakımından Ocak ve Mart ayında, sigorta primleri bakımından Şubat ve Nisan Aylarında ödeyecekleri taksitler dahil olmak üzere tüm taksitlerin ödeme süreleri faizsiz uzatıldı. Bundan sonraki yeniden yapılandırma kapsamındaki tüm taksitler 4'er ay uzatılmış oldu.
      Ocak ayında  yapılması gereken taksit ödemeleri Mayıs ayında, Şubat ayında yapılması gereken taksit ödemeleri Haziran ayında ödenebilecek, ve izleyen her taksir bu şekilde 4 ay ötelenerek ödenebilecek.
        Bu erteleme ertelenen aylardaki ödemelerin topluca Mayıs ve Haziran aylarında ödeme yapılacağı anlamına gelmiyor. Vatandaşlar önümüzdeki 4 ay ödemeleri gereken yeniden yapılandırma taksitlerini Mayıs ve Haziran itibariyle ileriye dönük 4 ay süreyle ödeme imkanına sahip olabilecekler.
Ve Ocak ile Mayıs arasındaki dönemde ertelenen taksitler faizsiz ödenebilecek, peşin ödemelerde peşin ödeme indirimleri uygulanacak, daha önce peşin ödeme tercihinde bulunan vatandaşlar isterlerse taksitli ödeme seçeceğine geçebilecekler.
   Borç ödeme konusundaki bu tür ötelemeler  ve hafifletilmiş uygulamalar ekonomimiz açısından ve ticari hayatın istikrarlı ve aksamadan işleyişi açısından son derece önemli uygulamalardır. Umarım doğru şekilde değerlendirilir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi