İKİNCİ ŞANS
Ceylan Ümay Öğrü

İKİNCİ ŞANS

Bu içerik 43 kez okundu.
Reklam

İKİNCİ ŞANS         Kasım ve ve Aralık aylarında ödenemeyen yeniden yapılandırma kapsamına dahil edilen vergi ve sgk prim ödemeleri için ödeme tarihleri yeniden düzenlendi. Maliye Bakanı Naci Akbal'ın  ifade ettiği üzere TBMM genel kurulunda görüşülen "torba kanun " tasarısı üzerine bazı alacakların yeniden yapılandırılmasını düzenleyen Kanunda değişiklik yapılacağını bildirdi.
       İkinci bir şans niteliği taşıyan bu değişiklikle Kasım ve Aralık ayında ödenmesi gereken taksitler 2017 Mayıs ayına kadar ötelenmiş oldu.
Taksitlerini düzenli ödeyen vergi bakımından Ocak ve Mart ayında, sigorta primleri bakımından Şubat ve Nisan Aylarında ödeyecekleri taksitler dahil olmak üzere tüm taksitlerin ödeme süreleri faizsiz uzatıldı. Bundan sonraki yeniden yapılandırma kapsamındaki tüm taksitler 4'er ay uzatılmış oldu.
      Ocak ayında  yapılması gereken taksit ödemeleri Mayıs ayında, Şubat ayında yapılması gereken taksit ödemeleri Haziran ayında ödenebilecek, ve izleyen her taksir bu şekilde 4 ay ötelenerek ödenebilecek.
        Bu erteleme ertelenen aylardaki ödemelerin topluca Mayıs ve Haziran aylarında ödeme yapılacağı anlamına gelmiyor. Vatandaşlar önümüzdeki 4 ay ödemeleri gereken yeniden yapılandırma taksitlerini Mayıs ve Haziran itibariyle ileriye dönük 4 ay süreyle ödeme imkanına sahip olabilecekler.
Ve Ocak ile Mayıs arasındaki dönemde ertelenen taksitler faizsiz ödenebilecek, peşin ödemelerde peşin ödeme indirimleri uygulanacak, daha önce peşin ödeme tercihinde bulunan vatandaşlar isterlerse taksitli ödeme seçeceğine geçebilecekler.
   Borç ödeme konusundaki bu tür ötelemeler  ve hafifletilmiş uygulamalar ekonomimiz açısından ve ticari hayatın istikrarlı ve aksamadan işleyişi açısından son derece önemli uygulamalardır. Umarım doğru şekilde değerlendirilir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"