hediye patlayan kutu

Bir güzel bir çirkin
ZEKERİYA ŞAHİN

Bir güzel bir çirkin

Bu içerik 154 kez okundu.

Türkiye’de büyükşehir belediyeler içerisinde en kötü, bakımsız refüje sahip illerin başında belki de Adana geliyor. İlçeleriyle birlikte kaldırımları bozuk olan, refüjleri çirkin olan Adana’da son zamanlarda hummalı bir çalışma başladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi “Adana değişiyor” söylemiyle başlattığı refüj çalışmalarında gerçekten de ilk bakışta göze hoş gelen değişikliği görmek mümkün. Baraj yolunda yapılan çalışmaların yanı sıra Turgut Özal Bulvarı’nda özellikle orta göbeklerde ve trafik işaretlerinin bulunduğu alanlarda bir çalışma yapılıyor. Yoldan gelip geçen araçların sürücüleri, karşıdan karşıya geçen yayalar refüjdeki değişikliği fark edebiliyor. Fakat buralarda yapılan çalışmalar o kadar estetikten yoksun ki. Ortaya güzel bir şeyler çıkarıyorsun, ardından gelen bir çirkinlik her şeyi alıp götürüyor.

Kenan Evren Bulvarı ile Turgut Özal Bulvarı’nın kesiştiği bulvarda bulunan refüjlerde yapılan çalışmalar “Bir güzel, bir çirkin” dedirtecek cinsten.

Göbekte yapılan çalışmalar herkesin beğenisini kazansa da karşı tarafında bulunan refüjün üzerinde bulunan direkleri toprağa bağlayan demirler ve betonlar o kadar çirkin ki, insanın baktıkça içi kararıyor.

Orta göbekte işler iyi de, diğer alanda yapılan işler çok kötü. Toprağın üstünde bulunan çirkinlik abidesi beton, beton ile elektrik direğini sağlamlaştıran vidaların çirkinliğini neden kimse görmez? Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü buraları bir gezmeli. Yapılacak küçük dokunuşlarla beton toprağın altına alınabilir, üzeri toprakla örtülür ve yeşil bir alan ortaya çıkarılabilir. Ne yazık ki, estetikten yana sıfır bir görüntün ortaya çıkması, diğer çalışmaları da sıfırlıyor. Oysa güzellik detaylarda gizlidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama