hediye patlayan kutu

En özel çocuk sizin
Murat Yıldırım

En özel çocuk sizin

Bu içerik 106 kez okundu.

En özel çocuk sizin

 

Hiçbir zaman sizin başınıza gelmeyecek sanırsınız. Sağlıklı bir hamilelik geçirmişsinizdir, doktor kontrolleriniz tamdır ve sağlıklı bir doğumla o dünyalara değişmeyeceğiniz yavrunuzu kucağınıza almışsınızdır. Her şey mükemmeldir ilk zamanlarda ancak aylar ya da yıllar geçtikçe sizin yavrunuzdaki değişim ya da gelişimin çevrenizdekilerden farklı olduğunu görmeye, hissetmeye başlarsınız. Sonrası doktor kapılarında geçen uzun ve yorucu bir süreç. Her doktor kapısından daha bir yıkılmış halde dönüş ve hep “Neden ben?” sorusu. Bir türlü yanıtını bulamadığınız o soru.

Oysa yanıtı basittir. Çocuğunuz farklıdır ve diğer çocuklara göre çok özeldir. Bunu kabullendiğiniz anda çözüm de beraberinde kendiliğinden gelecektir. Ona özel eğitim, ona özel beslenme, ona özel spor, ona özel çevre, hatta ona özel bir ev. Siz ve çocuğunuz özel insanlarsınız. Siz ve çocuğunuz diğerlerine göre çok daha güçlüsünüz. Siz ve çocuğunuz uzun bir maraton koşusunu yüreğinizle tamamlayan ve en özel madalyayı boynuna asan en hızlı koşucusunuz. Kaçıncı sırada tamamladığınızın önemi yok, koşuyu tamamlamanızın önemi var.

Bazen paranın, malın mülkün, statünün, diplomanın, çevrenin çözüm olamadığı durumlar var. Ama sevginin çözüm olmadığı hiçbir sorun yok. Siz de o hiç altından kalkamayacağınızı sandığınız sorunları sevginizle aşmadınız mı? Bütün iyiliklerin menfaatlerde eridiği bu dünyada siz sevginizi tüm menfaatlerin önünde tutmadınız mı?

Siz özelsiniz ve çok şanslısınız. Sizin çocuklarınız hep gözünüzün önünde örneğin. Sizin çocuklarınız sizi hiç üzmüyor mesela. Zararlı alışkanlıkları, kötü arkadaşlıkları, yalan söylemeleri yok. Hep saflar, hep dürüstler. Hep sizi sevecekler. Parayı hiç önemsemeyecekleri için hiç kirlenmeyecekler. Hiç borçları olmayacak, hiç şanssız evlilik yapmayacaklar. Hiç pişman olmayacaklar. Hiç bencil davranmayacaklar.

Sizi hep mutlu edecekler…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama