Konu sağlık olunca!
Süreyya Uri

Konu sağlık olunca!

Bu içerik 24 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Süreyya URİ

 

Konu beslenme, konu sağlık, konu hayat olunca; ardı arkası kesilmeyen iddialara her gün yenileri ekleniyor. Malum ya hastalıklar.. hasta sayısı, hastalık sayısı da çoğaldı son yıllarda. Modern tıbbın çaresiz kaldığı, ya da bizim öyle hissettiğimiz durumlarda bitkisel çözümler, alternatif ilaçlar, tedaviler giriyor devreye. 

Çoğu doktor alternatif tedavileri, bitkisel çözüm önerilerini reddediyor, kimi herbalistler de bizim bildiğimiz o en çaresiz hastalıklar için de bitkisel umutlar veriyor.

Hastalar bir an önce ölümün pençesinden kurtulmak, sağlığına kavuşabilmek için önlerine gelen tüm umutlar için şanslarını kullanmak istiyor, hasta yakınları hastalarının bir an önce sağlığına kavuşabilmesi için doğru seçim yapmak, en doğru kararı vermek istiyor, ancak vereceği kararın doğru olup olmayacağını konusunda da kimseden net bir cevap alamıyor. Yani hasta da, hasta yakını da çaresiz. Belki doktor da açıkça söyleyemiyor ama onlarda çaresiz, bilemiyorum. 

Bütün bu bilgilendirmeyi en doğru en hassas biçimde kim yapacak? Hasta da, hasta yakını da kime daha çok inanacak? Hangisinin doğru olduğuna nasıl karar verecek? 

Lütfen birileri, ama en yetkinleri en bilinçlileri; bu konuda, insanlara yardım etsin!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi