Halk otobüsü sürücüleri,  lütfen!
Süreyya Uri

Halk otobüsü sürücüleri, lütfen!

Bu içerik 43 kez okundu.
Reklam

 

Süreyya URİ

 

Birkaç gün oluyor. Atatürk Caddesi’nde karşıdan karşıya geçmek için bekliyorum.  Işıkların yanında yaya geçidindeyim.  Gözlerim ışıklarda, bana yeşil yanmasını bekliyorum.  O arada araçlara sarı yanmıştı. Ancak karşıdan gelen iki araç  hızla  ışıklardan geçti. Yanımda onların hızını ölçecek herhangi bir alet yoktu ama, onların hızları öyle gösteriyordu ki; hız sınırını  aşmışlardı. Onlar geçerken ne yazık ki artık kırmızı ışık da yanmıştı. Kırmızı ışıkta beklememek için son hızla girdikleri kavşakta kırmızı ışığa rağmen hızla geçtiler.  Kırmızı ışıkta bir kaç dakika beklememek için iki suçu birden işlemiş oldular. Eğer yaya geçidine bir adım atan bir yaya  olsa yan yana geçen o iki halk otobüsü onlara çarpacak ve Allah korusun çok feci bir kaza yaşanacaktı. Neyse ki öyle olmadı.

 

Peki birkaç dakika beklememek için kent içinde hem de en işlek caddelerde bu kadar hız yapmaya gerek var mı? Hem kendini, hem aracı, hem de yayaları riske atmaya gerek var mı? Sürücüler! lütfen kendinizi, sizin için vazgeçilmez olanları, sizin vazgeçilmez olduğunuzu düşünenleri ve yayaları da düşünerek hızınızı düşürün ve ayağınızı frene basın.. 

 

Peki sadece bu mu tanık olduklarımız? Duraklara hızla girenler, belediye otobüslerine yer vermemek için önü boş olduğu halde ilerlemeyerek, belediye otobüslerinin durağa girmesini engelleyenler, hatta otobüs bekleyen yaşlıları görünce frene basıp onu almak yerine gaza basıp hızla geçenler de yine çok sık karşılaştığımız manzaralar.. Halk otobüsü sürücüleri, lütfen!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi